Samandağ’a denizden yardım götürdüler

Mersin Yelken Akademisi Oytun Çalışlar’ın çağrısıyla seferber olan gönüllüler, Hatay’ın Samandağ ilçesine 3 tekne dolusu akaryakıt, içme suyu, bebek bezi, bebek maması, paketli gıda, konserve gibi yardım malzemelerini götürdü.

Abidin YAĞMUR

Mersin Yelken Akademisinin çağrısıyla seferber olan gönüllüler, karayoluyla ulaşmanın mümkün olmadığı Hatay’ın Samandağ ilçesine 3 tekne dolusu insani yardım malzemesi götürdü. Özel teknelere, Sahil Güvenlik Komutanlığı emrindeki botlar eşlik etti.

Mersin Yelken Akademisi Oytun Çalışlar’ın çağrısı üzerine gönüllüler akaryakıt, içme suyu, bebek bezi, bebek maması, paketli gıda, konserve gibi ürünleri Çamlıbel Balıkçı Barınağına getirdi.

Burada bir tekneye tamamen su yüklenirken 2 tekneye de diğer insani yardım malzemeleri yüklendi. 3 tekne, Sahil Güvenlik Komutanlığı emrindeki botları eşliğinde Hatay’ın Samandağ ilçesine doğru yola çıktı.

Oytun Çalışlar, “Bir tekne yardım toplamak adına çıktığım bu yolda çığ gibi büyüyen destek ve desteğin öncüleri olan Mersin Yelken Akademisi kursiyerleri sayesinde 3 tekne insani yardım topladık. Yardımlar yolların kapalı olduğu Samandağ’a ulaşmak üzere Sahil Güvenlik botları eşliğinde yola çıktı. Devamını getirmeyi düşündüğüm bu organizasyonda destek veren herkese sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Son seçim anketi: Kılıçdaroğlu farkı açtı, MHP baraj altında Üniversite yemekhanelerine Ramazan ayı müdahalesi “Kılıçdaroğlu PKK’nın adayıdır” diyen Daşdemir'in şirketi anket yaptı: Erdoğan kazanamıyor BirGün skandalı ortaya çıkardı, Kızılay maden suyu üretimini durdurdu!