Silivri’de arkadaş görüşü dört ay sonra onaylandı

Haber Merkezi

Gezi davası kapsamında tutuklanıp Silivri Kapalı Cezaevi’ne gönderilen Tayfun Kahraman ve Can Atalay’ın arkadaş görüşçüleri dün onaylandı. Kahraman ve Atalay 4 aylık tutukluluklarının ardından arkadaşlarıyla görüşebilecek. Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde tutulan Mücella Yapıcı’nın ise görüş engeli sürüyor. Yapıcı’nın daha önce görüşebildiği 2 arkadaşı ‘gerekçesiz’ şekilde engellenmişti.

Öte yandan Gezi tutuklularının aileleri temmuz ayında yaptıkları açık görüşün fotoğraflarını paylaştı.

Tayfun Kahraman’ın eşi Meriç Demir Kahraman, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: “12 Ağustos, Silivri'de 11. kapalı görüşten notlar: Gezi rehineleri Tayfun Kahraman, Can Atalay ve Hakan Altınay dayanışmayla selamlarını ilettiler; çok iyiler! Arkadaş görüşlerinin onaylanmasıyla bayram yeri gibiydi koridorlar.” Can Atalay’ın babası Mustafa Atalay da şöyle dedi: “İnsanın geçmişi temiz, inançları güçlü olduğunda direnci kırılmıyor. Can, Hakan, Tayfun selam ve sevgilerini ilettiler dostlara.”

Hakan Altınay’ın eşi Hande Altınay ise şunları dile getirdi: “100 günden fazla haksız tutukluluğa rağmen bugün de aynı umut, sevgi ve haklılıkla bir aradaydık. Herkese çok selamları var, her zaman umudumuz olsun, bir de adalet!”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Erbaş: Topluyoruz, çarpıyoruz ulaştığımız sayı bir milyonu geçmiyor Deniz Uğur, Reha Muhtar’a ait olduğu iddia edilen ses kaydını yayınladı Silahlı saldırıya uğrayan MHP Kartal İlçe Başkan Yardımcısı yaşamını yitirdi Işıl Yücesoy ve Vahide Perçin, 'Altın Kelebek' adaylığından çekildi