SOL Parti, Bodrum'a Halk Ekmek istedi

SOL Parti, Bodrum'da Halk Ekmek fabrikası açılmasını talep etti. Yapılan açıklamada, “Bodrumlıların 56 özel fırının insafına bırakıldığı ve Halk Ekmek fabrikasının açılması gerektiği belirtildi.

BİRGÜN EGE

SOL Parti Bodrum İlçe Başkanlığı, “Ekmeğime dokunma” diyerek açıklama yaptı. SOL Parti Bodrum İlçe Başkanlığı Yerel Yönetim Meclis Sorumlusu Mustafa Erdoğan, AKP iktidarının bir avuç zenginden yana kötü yönetiminin halkı ekmeğe muhtaç hale getirdiğini vurguladı.

Erdoğan, “Ülkemizdeki ekonomik kriz orta düzeyde yaşayanları da emekçi kesimlere yakınlaştırdı. Bir yanda bütün büyük ihaleleri alan beşli inşaat çetesi, diğer yanda gittikçe çöplerden ekmek toplayan aşevi arayan yoksullar. Zamlar en çok çalışan emekçileri ve işsizleri vurmaktadır” dedi.

Bodrum’da şu an ekmek fiyatının 2,5-3 TL olduğunu belirten Erdoğan, “Ekmeğin fiyatının 4 TL olması bekleniyor. 4 kişilik emekçi bir ailenin evine günlük 8-10 ekmek giriyor, bu fiyatlar zor durumdaki çalışanların yaşamını daha da güçleştirmektedir. Sosyal yerel belediyeciliğin görevi çalışanların yaşamlarını kolaylaştırmaya yardımcı olmaktadır. Bodrum’da 1991-1992 yıllarında Belediye Başkanı Emin Anter bu amaçla Bodrum Halk Ekmek Fabrikası kurmuş, birçok mahallede Halk Ekmek büfeleri açılmış halkın ucuz ve sağlıklı ekmeğe ulaşmasını sağlamıştır. Fakat sağ muhafazakâr ANAP Belediye yönetimine gelince ilk fırsatta Halk Ekmek Fabrikasını kapatmış, her ne hikmetse sonraki yerel yöneticiler bu konuya el atmamıştır” diye konuştu.

‘BODRUM HALKI 56 FIRININ İNSAFINA BIRAKILDI’

Bodrum halkının 56 özel fırının insafına bırakıldığını dile getiren Erdoğan, “İstanbul'da Halk Ekmek 250 gr. normal ekmeği 1,25 TL'ye satıyor. Bodrum'da ise 2,5-3 TL. SOL Parti Bodrum İlçe örgütü olarak Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı 2019 yerel seçimlerindeki seçim sözünü yerine getirmeye davet ediyoruz. Zaman geçirmeden Bodrum'da Halk Ekmek Fabrikasını açın. Emekçilere destek olun. Halk Ekmek Fabrikası açılana kadar mahallelerde ücretsiz ekmek dağıtın. 'Bodrum’a Halk Ekmek gerek' diyoruz” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Devrimci 78'liler İzmir'de buluştu Ayvalık Belediye Başkanı Ergin partisinden istifa etti Uğur Mumcu, İzmir'de anılacak Utumuna yaşanır mı?