Soyer’den sabit saat uygulamasına tepki

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, hükümetin sabit saat uygulamasına tepki göstererek, "Bu sistem değişmeli, yaz/kış saatine geçilmeli" dedi.

BİRGÜN EGE

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, hükümetin sabit saat uygulamasına tepki gösterdi.

İkili eğitimin sürdüğü Çiğli Ahmet Adnan Saygun Lisesi'nde Eğitim Sen İzmir 2 No’lu Şube, veliler ve öğrenciler tarafından yapılan eylemin fotoğrafını paylaşan Soyer, "Henüz sıcak yataklarında olmaları gereken saatlerde çocukları sokaklara döken, zifiri karanlıkta okul yollarına düşüren sabit saat uygulamasının sonuna kadar karşısındayız. Sabit saat uygulamasından vazgeçilerek bu sistem değişmeli, yaz/kış saatine geçilmeli" dedi.

İzmir'in Çiğli ilçesinde önceki gün Ahmet Adnan Saygun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasında eğitim gören öğrenciler ve velileri sabit saat uygulaması ile birleştirilmiş okul sistemine tepki göstermek amacıyla eylem yaptı.

Öğrenci sayısının artmasıyla öğlene kadar ortaokul, sonrasında ise lise öğrencileri eğitim aldığı okulun önünde toplanan öğrenci ve veliler, "Karanlığa teslim olmayacağız" yazılı pankart açıp, sloganlar atarak İzmir Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne tepki gösterdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
ABD Büyükelçiliği'nden İstanbul'daki vatandaşlarına 'CHP mitingi' uyarısı 2 ildeki anket sonuçları dikkat çekti: 'Doğu seçmeni ezber bozacak' Gökçek: Mansur Yavaş mı Melih Gökçek mi yolsuzluk yaptı diye anket yapılsa sonuç "Melih Gökçek yaptı" çıkar Göç İdaresi Genel Müdürü, seçimlerde oy kullanabilecek Suriyeli sayısını açıkladı