Soylu’nun korumaları, gökkuşağı renkli şemsiyeyi etkisiz hale getirdi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Trabzon'da katıldığı açılışta gökkuşağı renklerinin yer aldığı şemsiyeyi tutan kişiye müdahale edildi. Yağmur altında yapılan açılışta şemsiye kapatıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'nun Araklı ilçesinde Hükümet Konağı'nın açılışına katıldı.

Yağmur nedeniyle açılışa katılan çok sayıda yurttaş elinde şemsiye taşırken Soylu'nun konuştuğu sırada sahne kenarında yer alan ve elinde gökkuşağı renklerini taşıyan bir şemsiye tutan yurttaş görüldü. Yurttaşın yanına giden koruma ekibinden bir kişinin şahsa bir şeyler söylediği ardından ise şemsiyenin kapatıldığı görüldü.

Sıklıkla LGBTİ+ bireyleri hedef alan Soylu, geçen günlerde "Biz sizin gibi LGBT çocuğu değiliz, biz Ayetel Kürsilerin çocuğuyuz" ifadelerini kullanmıştı. Geçen aylarda da Soylu'nun LGBTİ'lere "sapkın" dediği paylaşımı Twitter tarafından "nefret içerikli paylaşım" olarak etiketlenmişti.

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Hiranur Vakfı’nda ‘temize çıkma’ çalışması: 6 yaşındaki kızını 'evlendirdiği' ortaya çıkan Gümüşel, siteden silindi Yandaş medya 'uyuyakaldı' demişti: Selvi Kılıçdaroğlu'ndan açıklama Karanlık dünya bir çocuğu yuttu: Tarikat karanlığında henüz 6 yaşında… Bahçeli’ye verdiği yanıtla gündeme gelen BİM CEO’su Galip Aykaç, GPD başkanlığından istifa etti