TTB: Aşılanmaya başlanmalı, maskeye geri dönülmeli

TTB, koronavirüs vaka sayısında artış yaşanması üzerine, çocukları kapsayacak şekilde aşıların başlatılması, kapalı ortamda maskeye geri dönülmesi ve verilerin günlük olarak paylaşılması çağrısında bulundu.

Türk Tabipleri Birliği, (TTB) koronavirüs vaka sayılarının artmasının ardından yaptıkları açıklamayla iktidara ve sağlık bakanlığına çağrıda bulundu.

TTB tarafından yapılan açıklamada, vaka sayılarının haftalık olarak paylaşılıyor olmasına tepki gösterildi.

Artan vaka sayılarıyla ilgili TTB’den yapılan açıklamada, “COVID-19 vaka sayılarında artış görülmektedir. Başta riskli yurttaşlar olmak üzere durma noktasına gelen aşılanma çocukları da kapsayacak şekilde başlatılmalı, kapalı ortamlarda maskeye geri dönülmeli, testler artırılmalı, veriler test sayılarıyla birlikte günlük paylaşılmalıdır” denildi.

Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre, 13-19 Haziran 2022’de 10 bin 954 olan haftalık vaka sayısı, 20-26 Haziran 2022’de 26 bin 635’e yükseldi.

Bakan Fahrettin Koca da vaka sayılarında bir süredir artış gözlemlendiğini belirterek, günlük binin altına inen vaka sayılarının şu anda 4 bine doğru ilerlediğini söylemişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
CHP'li Ünsal: 1 şehir hastanesine 'müşteri' sağlamak için 5 hastane kapatıldı! CHP'li Kasap'tan intörn hekim maaşlarıyla ilgili önerge: 'Erdoğan sözünü tutmadı' Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Özlü: Virüs, aşılanmamış olanlarda ölümcül seyredebiliyor Kulis: AKP yönetimi oy kaybının durduğunu düşünüyor