Uçurtmanı almadan gel

BirGün EGE

İzmir Menderes’te geleneksel hale gelen uçurtma şenliği 15 Mayıs Pazar günü saat 11.00’da Özdere Orta Mahalle’de yapılacak. Gün boyu eğlenceli etkinliklerin yapılacağı ve ikramların dağıtılacağı şenlikte, Menderes Belediyesi tarafından çocukların eğlenceli ve keyifli vakit geçirmeleri için 5 bin adet ücretsiz uçurtma dağıtılacak.


Menderes Belediyesi Geleneksel Uçurtma Şenliği hakkında bilgi veren Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, pandemiden dolayı birçok etkinliği ertelemek zorunda kaldıklarını belirterek, “Pandeminin gölgesinde zorlu 2 yılı geride bıraktık. Önümüzdeki süreçte festivallerimize ve şenliklerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

Çocukların eğlenceli ve keyifli bir hafta sonu tatili geçirmeleri için belediye olarak tüm hazırlıkları yaptıklarını aktaran Kayalar, şunları kaydetti: “Özdere Orta Mahalle Gençlik Parkı’mızda gerçekleşecek şenliğimizde, çocuklarımız şişme oyun parklarıyla eğlenirlerken, gün boyu çeşitli etkinliklerle eğlenceli bir pazar günü aktivitesi yapmış olacaklar.”

Şenlikte ücretsiz dağıtılacak sokak lezzetleriyle, çocukların eski zamanlardaki lezzetleri tekrardan tadacaklarını belirten Kayalar, “Şenlik alanımızda gün boyu ücretsiz pamuk şeker ve macun şekeri dağıtılarak çocuklarımıza eski sokak kültürünü tekrardan yaşatmayı amaçlıyoruz. Çocuklarımız geleneksel lezzetleri tadarlarken ücretsiz dağıtacağımız 5 bin uçurtma ile de hayallerini gökyüzüne taşımış olacaklar.”

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
TPI Composite'de işçiler ‘hakları’ için eylemde TCDD’de görevi kötüye kullananlar ceza aldı İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden öğrencilere ulaşım yardımı İzmir Büyükşehir’den 5 bin 250 işçiye yüzde 35-40 zam