1,5 yaşındaki çocuğa kreşte dayak iddiasına soruşturma başlatıldı
15.03.2018 07:18 GÜNCEL

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde özel bir kreşe gönderilen 1,5 yaşındaki E.Ş.’nin yüzünde ısırma izleri ve şişlik gören ailesi, kızlarının dövüldüğü iddiasıyla, şikâyette bulundu.

Kreş yetkilileri ise kızın başka bir çocuk tarafından ısırıldığını öne sürdü.

Anne Gül Ş., akşam saatlerinde servisin gecikmesi üzerine tekrar aradı. Yetkililer, Gül Ş.’ye kızının yüzünün başka bir çocuk tarafından ısırıldığını söyleyip, E.Ş.’yi kendilerinin getireceğini bildirdi. Eve getirilen kızının yüzünde ısırma izleri ve şişlik gören Gül Ş., durumu polise bildirdi. Gül Ş., ardından da kızını hastaneye götürüp, tedavi ettirdi. Kreş yetkilileri ise E.Ş.’nin yüzünün başka bir çocuk tarafından oyun oynarken ısırıldığını söyledi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Çorlu'da gönderdikleri özel bir kreşten yüzünde ısırık izleri ve şişlikle dönen 1,5 yaşındaki E.Ş.'nin ailesi, kızlarının darp edildiği iddiasıyla kreşten şikayette bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar Tekirdağ İl Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Müdürlüğü soruşturma başlattı.

Kızının yüzünde ısırma, şişme ve hırpalanma izleri üzerine kreş hakkında polise şikayette bulunduklarını belirten anne Gül Ş., “Kızımı kimin bu hale getirdiğinin ortaya çıkarılmasını istiyorum” dedi.