Anasayfa GÜNCEL "1 milyon evde akşam tencerenin kaynamaması ne demektir?"

“1 milyon evde akşam tencerenin kaynamaması ne demektir?”

CHP ve İYİ Parti Antalya’da ortak miting düzenledi. Konuşmasında hükümeti eleştiren Kılıçdaroğlu, “İşsizlik var. 1 milyon hanede akşam evde tencerenin kaynamaması ne demektir? Onların bundan haberi yok. Onlar sarayda oturuyorlar” dedi. İYİ Parti lideri Akşener de ”Çiftçinin üretmesinin önüne geçildi. Mazotu mazottaki ÖTV’yi onlar indirmezse biz indireceğiz” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Antalya’da düzenlenen ortak mitingde halka hitap etti.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

“Türkiye’nin sorunları var bu sorunlar çözülmeyecek sorunlar değil. Bu sorunları aşmak mümkün.  Hiç kimsenin önünde diz çökmeyeceğiz. CHP’nin İYİ Parti’nin Saadet Partisi’nin belediye başkanları kazanır Türkiye genelinde iyi bir çıtayı yakalarsak bütün dünya iktidarın bütün baskılarına rağmen Türkiye’de halk demokrasiyi tercih etti bunu söyleyecektir. Bizim mücadelemiz demokrasi ekmek onur her evde huzur bereket olsun hiç kimsenin önünde diz çökmeyen bir Türkiye mücadelesidir. Bizim mücadelemiz işsizlikle mücadeledir.

İlginizi çekebilir:  Turgay Güler'e 'Tahir Elçi' cezası

“EKONOMİ DESEN BATMIŞ”

Ekonomi deseler batmış. Çiftçinin esnafın sanayicinin durumu iyi diyemiyorlar. Herkesi suçlamaya başladı. Şu terörist bu terörist şu şunu yaptı bunu yaptı oturduğun koltuk işgal ettiğin koltuk Cumhurbaşkanlığı koltuğu. Oradan temiz mesajlar vereceksin. İnsanların inancını siyasete alet etmeyeceksin. Hepimiz faniyiz. Dinden imandan bahsediyorlar ama Yunus Emre’yi bilmiyorlar Yörükler’i bilmiyorlar. İşsizlik var. 1 milyon hanede akşam evde tencerenin kaynamaması ne demektir? Onların bundan haberi yok. Onlar sarayda oturuyorlar. Onların keyfi yerinde. Ülkücü kardeşlerime seslenmek isterim. Milliyetçi olmak için bayrağını vatanını seveceksin. Milliyetçi olmak için kendi ülkenin silah fabrikalarını yabancı orduya satmayacaksın. Çiftçinin emeklinin durumunu biliyorum çöpten kağıt toplayıp geçimini sağlayanların durumunu biliyorum. Asla umutsuz değiliz. Sevgiyle dostlukla sandığa gideceğiz şöyle bir kulaktan tutacağız ve gereğini yapacağız.”

MERAL AKŞENER: ÇİFTÇİ ÖLDÜ

Akşener’in açıklamalarından satır başları ise şöyle:

”Antalyalılar turizmden memnun musunuz? Bir bakan konuştu Almanya tedbir aldı turizm bakanı toparlamaya çalıştı. Antalya’ya gelen turistlerin 3 ülkeye bağlı olması doğru mudur? Pazar çeşitlenmesi gerekmiyor mu? Bütün hedefleri beton. Otellere geliyor turistlerimiz mecburen orada kalıyorlar turizmden geçinen esnaf sabah akşam sinek avlıyor. Çiftçi öldü öldü. Çiftçinin üretmesinin önüne geçildi. EYT’lilere türedi dendi bize terörist PKK’lı onlara türedi. Domates yetiştiricilerine terörist denildi. Mazotu indireceksiniz siz indirmezseniz biz indireceğiz. Mazotu mazottaki ÖTV’yi onlar indirmezse inşallah biz indireceğiz. Haşır haşır fabrika sattılar 70 milyon dolarlık fabrika sattılar. Biz yeniden fabrikalar açacağız. Üniversite mezunu gençlerimiz işsiz.

”ÖYLE BİR ÇEKİN Kİ O KULAK MORARSIN”

Muhtar olamaz dediler siz başbakan yaptınız, başbakanlık yetmedi cumhurbaşkanı yaptınız, Cumhurbaşkanlığı yetmedi başkan yaptınız. Hani 24 Haziran’dan sonra her şey uçacaktı? Ne oldu 24 Haziran’dan Mart’ın 31’ine gidiyoruz. Hayatınızda ne değişti? Daha kötüye gittiniz. Antalyalılara bu arkadaş ihanet tti size ihanet etti. Ne istediyse verdiniz karşılığın işsiz gençler ölen tarım yüzde 10 zam almış emekliler. Milletin adamı dediniz milletin adamlığına ihanet etti, size ihanet etti. Bir kibir abidesi oldu. 31’inde hep beraber diyeceğiz ki kibirlenme padişahım senden büyük Allah var. O kulağı çekeceksiniz ki kibir abidesi kibrini kenara koysun. Öyle bir çekin ki o kulak morarsın. Kulağı çekeceksiniz ki gelip sizin gözlerinizin içine baksın tekrar milli irade önemlidir desin. Mansur Yavaş’ı bir Cumhurbaşkanı seçimi alıyor diye bir belediye başkan adayını bu şekilde açık tehdit edebilir mi? Milli iradeye ve size ihanet etti. Bu kulağı çekeceksiniz. Bize PKK’lı dedi ya söyleyecek çok söz var ama lafı uzatmak istemiyorum. Ne Sayın Kılıçdaroğlu ne ben MHP’li AK Parti’li seçmenimize kardeşimizdir dedik onlar size illet dedi zillet, hepsini iade ediyorum. Sayın Erdoğan son zamanlarda çok milliyetçi oldu. Sayın Erdoğan’ın çakma milliyetçiliğini sizin huzurunuza getirmek istiyorum. Diyor ya ‘Tek bayrak tek millet tek devlet tek vatan diyor hangi bayrak millet devlet vatan? Bu ülkücüler Fatiha bilmez dedi. Fatiha bilmez denilen ülkücüler size ırkçı kafa taşçı diyenlerle beraber olacak mısınız? Sayın Erdoğan’ın ağzından Türk sözünü duyamadık. Ne mutlu Türk’üm diyene diyebilecek mi?”

İlginizi çekebilir:  Kamu bankaları, yandaşları böyle beslemiş: 6 yandaşa 39 günde 260 reklam

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,660AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Uğur Dündar’dan ortak yayın için ilk yorum

Binali Yıldırım'ın moderatör olarak önerdiği gazeteci Uğur Dündar, Türkiye'yi ekran başına kilitleyen...

Anadolu Ajansı’ndan Ekrem İmamoğlu’na yanıt

Anadolu Ajansı (AA) ortak yayınında Ekrem İmamoğlu'nun 31 Mart akşamı AA'nın veri...

İstanbul, Yıldırım-İmamoğlu ortak yayınını böyle izledi

23 Haziran'da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediye...

Binali Yıldırım’ın ‘İzmir’ yalanı

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile Cumhuriyet Halk Partisi...

Temelli açıkladı: HDP, 23 Haziran’da hangi adayı destekleyecek?

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, İstanbul Büyükşehir Belediye...

İmamoğlu ile Yıldırım canlı yayında karşı karşıya geldi

Türkiye'nin günlerdir merakla beklediği Ekrem İmamoğlu-Binali Yıldırım canlı...

Üniversite sınavı soru kitapçıkları ve cevap anahtarı yayınlandı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı oturumları TYT, AYT ve YDT'nin soru kitapçıkları ile cevap...

Bodrum’da uçağın lastiği patladı, hava trafiği durdu

Milas Bodrum Havalimanı'na iniş yapan özel bir jetin lastiğinin patlaması sonucu pistte...

Mansur Yavaş’tan İmamoğlu’na destek

Yüksek Seçim Kurulu’nun iptal kararı sonucu 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir...

Aziz Yıldırım’dan Ali Koç’a mektup

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'un bugün yapılan olağan mali genel kurul toplantısında...

Sonraki haber