10 Ekim katliamı saldırganının en net görüntüleri ortaya çıktı

HÜSEYİN ŞİMŞEK – @simsekhuseyinn

10 Ekim katliamında, bombacılardan birinin Adıyaman nüfusuna kayıtlı Yunus Emre Alagöz olduğu tespit edilmiş; ancak Suriye uyruklu ikinci canlı bombanın kimliği belirlenememişti. Ankara 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava dosyasına giren bilirkişi raporunda, saldırıyı Yunus Emre Alagöz ve Suriye uyruklu şahsın gerçekleştirdiği kesinleşmiş oldu. Canlı bombalardan, bombayı ilk patlatanın da Yunus Emre Alagöz olduğu öğrenildi. Görüntüler, davanın 7’nci grup druşmasında dava dosyasına eklendi.
10-ekim-katliami-saldirganinin-en-net-goruntuleri-ortaya-cikti-422560-1.

Dava dosyasında 19 tutuklu sanığın kesin kimlik tespiti için bilirkişi raporu oluşturuldu. İki TRT ve bir TÜBİTAK uzmanı tarafından oluşturulan raporda, bombalı saldırıyı gerçekleştiren Suriye uyruklu ikinci canlı bombanın en net fotoğrafları yer aldı.


Bombacıların saldırıyı gerçekleştirmeden önce Antep’te kaldıkları evin güvenlik kamera görüntüsü ve Ankara’daki MOBESE kameraları karşılaştırarak, oluşturulan bilirkişi raporunda saldırıyı Yunus Emre Alagöz ve Suriye uyruklu şahsın gerçekleştirdiği bir kez daha kesinleşmiş oldu.

DURUŞMADAN

10 Ekim 2015’te IŞİD’in gerçekleştirdiği ve 103 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Ankara katliamının 7’nci grup duruşması, Ankara 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görüldü.

KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin düzenlemeyi planladığı “Barış mitingi” öncesinde meydana gelen katliamın yargılamasında geride kalan altı duruşmada olduğu gibi soruşturmanın genişletilmesi talepleri sonuçsuz kaldı, mahkemenin Antep başta olmak üzere IŞİD soruşturmalarının yapıldığı kentlerden bilgi talepleri ise dava dosyasına ulaştırılmadı.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına ve diğer duruşmanın 4-5 Nisan 2018 tarihine ertelenmesine karar verildi.

BİZİ TAKİP EDİN

359,024BeğenilerBeğen
54,864TakipçiTakip Et
1,080,423TakipçiTakip Et
7,416AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL