Anasayfa GÜNCEL Şüpheli şekilde yaşamını yitiren Rabia’nın babası: Cinayetin üzeri örtülüyor

Şüpheli şekilde yaşamını yitiren Rabia’nın babası: Cinayetin üzeri örtülüyor

11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın şüpheli şekilde yaşamını yitirmesinin ardından olayın aydınlatılmasını AKP’li siyasetçilerin engellediği iddia edildi. Baba Vatan, “Bu olayın üstü kapatılmaya çalışılıyor” derken, Adli Tıp raporu da ölümün intihar değil, ‘bedensel travmaya’ bağlı olduğunu ortaya koydu.

Giresun’un Eynesil ilçesinde, geçen yıl evinin yakınlarında yaralı bulunup, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın ölümündeki sır perdesinde çeşitli iddialar gündeme geldi.

Kaza mı, yoksa cinayet mi, sorusu akıllara gelirken, baba Şaban Vatan, kızının intihar etmediğini, otopsi raporunda araba çarpması sebebiyle olduğu şeklinde açıkça raporlandığını aktardı. Aile, çocuklarının ölümünün aydınlatılmasını, AKP’li siyasetçilerin engellediğini iddia ediyor. Rabia Naz Vatan’ın ölümüne ilişkin hazırlanan adli tıp raporunda ise ölümün yüksekten düşme değil, ‘bedensel travma’ sonucu gerçekleştiğine yer verildi.

‘ÜSTÜ ÖRTÜLMESİN’

BirGün’e konuşan baba Şaban Vatan, çocuğunun ölümünün cinayet olduğunu ve üzerinin örtülmeye çalışıldığını söyledi. “Günlerdir uyku uyuyamıyorum” diyen Vatan, şunları ifade etti:

“Bu olayın üstü kapatılmaya çalışılıyor. Elimde bir eşim, bir de çocuğum kaldı. Koca ailedeki tek kız çocuğu, benim kızımdı. Ama bu olay sonrasında herkes sırt çevirdi, birlik oldular. Ben tek başıma bu süreçte avukat oldum, adli tıpçı oldum, her şey oldum. Tahmin edersiniz, baba kız ilişkisini. Ben çocuklarım için yaşıyorum. Onlar için her şeyi yapmaya hazırım. Yeter ki bu olayın üstü örtülmesin. Diğer çocukların da durumları ortaya çıksın.”

NURETTİN CANİKLİ’DEN AÇIKLAMA

AKP İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, bir haber sitesinde konu ile ilgili isminin geçmesine dair bir açıklama yaptı. Canikli’nin açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“Giresun’un Eynesil ilçesinde geçen yıl Nisan ayında meydana gelen üzücü ve son derece hassas bir konu ile ilgili olarak soruşturmayı yönlendirdiğimize ilişkin çirkin iftiralar gündeme getirilmiştir. Yargı süreci devam eden bir olayda mesnetsiz iddialarla kamuoyunu yanıltmak ve böyle bir hassas konuyu alet etmek son derece çirkindir. Bahsedilen olay yargıya intikal etmiş yargı süreci devam etmektedir. Şahsıma yöneltilen yalan iddialarla ve iftiralarla ilgili olarak da gerekli hukuki süreç başlatılmıştır.

Konuyu araştırmadan iddialar ve dedikodular üzerinden şahıslara iftiralar atarak yapılan haberler  ne  gazetecilik ne de habercilik ilkeleri ile bağdaşmamaktadır. Haberde yer alan asılsız iddiaların; ilkeli habercilik gereğince tez zamanda düzeltilmesi gerekmektedir.”

- Reklam -

SON HABERLER

Danıştay’dan hukuksuz bildiri kararı

Danıştay 8. Dairesi, üniversitelerde ‘izinsiz bildiri dağıtma’ eylemine, ‘kınama cezası’ veren maddeye...

‘Ölümü değil yaşamı savunun’

Cezaevlerinde tecridi protesto için yaşamına son veren tutukluların sayısı beşe yükseldi. Dün...

Erdoğan’ı AİHM’ye şikâyet etti

Deniz Yerlikaya Gezi Parkı Direnişi sırasında polisin attığı...

Suriyeli öğrencilerin psiko-sosyal desteğe ihtiyacı var

Deniz Yerlikaya Mavi Kalem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma...

Silivri’deki Ourosoros

Seda Alçınar Literatüre son yüzyılda girmiş hissi uyandıran...

Devletin kâr sınavı: ÖSYM sınavlarından 113 milyon TL kâr

ÖSYM’nin 2018 yılı faaliyet raporu, kurumun yıl içinde yapılan altı sınavdan toplam...

Golan hamlesi ve ‘yüzyılın planı’

ABD Başkanı Donald Trump’ın İsrail’in işgali altındaki Golan Tepeleri üzerinde, İsrail’in egemenliğini...

Korkmaz’ı tekmeleyerek öldüren polis, Gezi davasının şikâyetçilerinden çıktı!

İşadamı Osman Kavala’nın da aralarında olduğu 16 sanık hakkında ‘Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan...

Soylu yine tehdit etti: Seçilirlerse açığa alacağız

Katıldığı bir televizyon programında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Bakan Soylu, "Muhalefetten...

Yıldırım: İstanbul’dan daha çok vergi almamız gerekir

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, İstanbul'dan daha çok vergi alınması gerektiği...