15. İstanbul Bienali’nde bu hafta
04.10.2017 11:42 KÜLTÜR SANAT
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding sponsorluğunda 12 Kasım’a kadar devam edecek 15. İstanbul Bienali tüm hızıyla devam ediyor.

Sanatçı ikilisi Elmgreen & Dragset küratörlüğünde gerçekleştirilen 15. İstanbul Bienali, altı komşu mekânda yer alan sergilerin yanı sıra, tartışmalar, gösterimler, atölye çalışmalarıyla birlikte katılımcıların birlikte yemek pişireceği, okuyacağı, müzik yapacağı ücretsiz etkinliklerle de iyi bir komşu temasını gündeme getirmeye devam ediyor.

15-istanbul-bienali-nde-bu-hafta-360606-1.Sanatçı Zeyno Pekünlü’nün koordinatörlüğünü üstlendiği Bienal Kamusal Programı kapsamında bu hafta, akademisyen Sezai Ozan Zeybek, kentin tarihini sokakları paylaştığımız köpekler ile birlikte okuduğu bir sunum ve sohbet gerçekleştirirken, avukat ve yazar Rita Ender de bugüne kadar Türkiye’de mahkemeye yansıyan komşulukla ilgili davalar üzerinden bir sunum yapacak. Koreograf ve çağdaş dans sanatçısı Tuğçe Tuna ise Cumartesi günleri 17.30 ve 20.30’da “Beden Damlaları Dans Performansı” ile Küçük Mustafa Paşa Hamamı’nda izleyicilerle buluşmaya devam ediyor.