2018 iPhone modellerinde büyük sürpriz
18.07.2018 13:59 TEKNOLOJİ

2018 iPhone modelleri büyük bir sürpriz ile gelecek.

2018 iPhone modellerinin kutu içeriğinde USB Type-C girişli ve hızlı şarj destekli bir adaptörün yer alacağı bugün gelen görseller ile ortaya çıktı.

Apple, 999 dolarlıkiPhone X modelinin içerisine hızlı şarj ve USB Type-C Lightning kablosu koymayarak büyük tepki toplamıştı. Hızlı şarj için iPhone X müşterilerinden yaklaşık 700 TL civarında bir harcama yapmasını daha talep eden Apple, bu yıl geri adım atacak gibi görünüyor.

2018 model iPhone’larda USB Type-C ve hızlı şarj adaptörünün kutu içeriğinden çıkabilir. Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone’ların kutu içeriğinden çıkacak olan bu adaptör ve kablo;iPhone X, iPhone 8veiPhone 8 Plus ile de uyumlu olacak. Diğer iPhone modellerinde ise bu adaptör ve kabloyu kullanmak mümkün olmayacak.

Piyasadaki çoğu PC artık USB Type-C‘ye geçmiş durumda. Ancak elinde Type-C girişli PC olmayanların sayısı da bir hayli fazla. Eğer 2018’in sonunda tanıtılacak bir iPhone modelini satın alıp PC’den şarj etmeyi düşünüyorsanız, Type-C girişinizin olmasına dikkat etmeniz gerekecek.

Bu yıl tanıtılacak olan tepe model iPhone’un Türkiye pazarına8.499 TL seviyesinde girmesi bekleniyor. 256 GB’lık modellerin ise 10.000 TL‘yi göreceği düşünülüyor. (donanimgunlugu.com)