25. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali yarın başlıyor

Antalya’da bu yıl 25’incisi düzenlenecek “Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali” Giacomo Puccini’nin “Turandot” eseriyle yarın başlıyor.


Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünce düzenlenen festival, Antalya’daki iki bin yıllık antik tiyatroda gerçekleştirilecek.

Festivalin açılışı, Giacomo Puccini’nin vefatı nedeniyle son bölümünü tamamlayamadığı 3 perdelik “Turandot” opera eseriyle yapılacak.

Ankara, İzmir, Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının sahneleyeceği eser yarın Aspendos Antik Tiyatro’sunda sanatseverlere görsel şölen sunacak.

İtalyan Rejisör Vincenzo Grisostomi Travaglini’nin sahneye koyduğu eserde, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni tenor Murat Karahan Prens Calaf rolü ile başrolü üstlenecek. Eserde, solistlere Ankara Devlet Opera ve Balesi Korosu ile orkestrası eşlik edecek. Operanın orkestra şefliğini de Alberto Veronesi yapacak.

Eser, Pekin’de yaşayan Çin prensesi Turandot’un hareketli ve dramatik evliliğini bir müzikal yapı eşliğinde aktarıyor.

Çin Prenses’i Turandot, evlilik için gelen taliplerine, o ana dek bilenin hiç çıkmadığı üç soru soruyor ve soruyu yanıtlayamayan talipliler idam ediliyor. Saray yetkilileri ile Turandot’un babası bu gidişe bir son vermek istiyor.

BİZİ TAKİP EDİN

359,110BeğenilerBeğen
54,881TakipçiTakip Et
1,081,671TakipçiTakip Et
7,476AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL