Anasayfa SİYASET Akşener, Erdoğan'a ortak mitingten yanıt verdi

Akşener, Erdoğan’a ortak mitingten yanıt verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Denizli'nin ardından ikinci ortak mitinglerini Aydın'da gerçekleştirdi. Akşener ve Kılıçdaroğlu ortak aday Özlem Çerçioğlu'na destek istedi.

CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı Özlem Çerçioğlu için Aydın’da miting düzenlendi.

Büyük bir kalabalığın katıldığı miting alanında sadece Türk bayrakları taşındı. Mitingdeki konuşmasında Erdoğan’a yükelenen Akşener, “İstanbul, Ankara gidiyor asabiyet ondan…” dedi.

Akşener’in ardından kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu ise, “Halkın adamıyım diyor. Bir ülkeyi yöneten bir kişi 3 bin polisle ve helikopterle nasıl girecek halkın arasına. İstanbul’dan seçilip geldin Keçiören’de mütevazi bir eve yerleştin. Milletvekili lojmanlarını kaldırdın ‘vekiller halkın arasında olacak’ dedin, Kim itiraz etti? Hiç kimse. Sonra ne oldu da saray kapılarına kapandın. Ne oldu o halk adamına. Bunları sormak zorundasınız.” diye konuştu.

AKŞENER: ERDOĞAN BANA DAHA ÇOK KIZMIŞ!

Kitleye seslenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erdoğan’ın sorduğu soruya yanıt verdi. Akşener, Erdoğan’ın ‘Kürdistan’ dediği açıklamaları, Oslo açıklamalarını gösterdi.

Akşener’in açıklamasından satır başları şöyle;

“Cumhurbaşkanının terörist dediği Aydınlılar nasılsınız? Yüzde 10 zamla sürünmeye mahkum edilen emeklilerimiz nasılsınız? Dün Denizli’de de böyle sordum, sayın cumhurbaşkanı çok kızmış. Bay Kemal diyor ya, bana “Bu kadın” dedi.

Önce kendileri yaptılar iki parti bir ittifak, biz de ardından yaptık. Sonuç itibarıyla biz olduk “terörist, çete”, oy verenler oldu “terörist”

Anlıyorum niye kızdığını… 18 milyon insana, seçmene terörist diyen bir cumhurbaşkanına sözlerini hatırlattığımız için çok kızdı. Kimin dürüst kimin yalancı olduğunu bu millet bilir elbette. Bir soru sordu bana: Türkiye’de Kürdistan bölgesi var mıdır? diye sordu bana. Böyle bir şey yoktu, beri gel efendi… Ben eski içişleri bakanıyım, bizim bölgemizde ‘Irak’ın kuzeyi’ derdik, Kuzey Irak bile demezdik. Bugün bu ülkede, bu arkadaşın içişleri bakanının iki günde onayladığı kürdistan sosyalist partisi var. Nereninmiş, kimin zamanındaymış? bu arkadaşın zamanındaymış. Fesliden tarih öğrenince böyle oluyor, ortağı anlatır dedim o da anlatmamış.

Irak’ın kuzeyindeki o bölge, adı Kadim Türkmeneli’dir. 2,5 milyon Türkmen yaşardı, nereye gittiler? Sen orada bir devlet kurulmasına önayak oldun.

İSTANBUL, ANKARA GİDİYOR ASABİYET ONDAN

18 milyona terörist dedi, yüzüne vurunca bozuldu… Bu aziz Türk milletinin evlatları, bizler Cumhur ittifakı’na oy veren herkesi kardeşimiz görürüz. Bana “bu kadın” dedi ya, ben ona “bu adam” demeyeceğim. Sayın Erdoğan’a kulak asmayın, o bir çukur kazıyor, bizi içine düşürmeye çalışıyor. Bu bir yerel seçim. Biz oyalanmayacağız, şehrinize kim hizmet ediyorsa ona oy vereceksiniz. İstanbul, Ankara gidiyor asabiyet ondan…

Türkiye’nin her yerinde bu tanzim satışları açılmalı ama içinde mazot olmalı, elektrik, doğalgaz parası olmalı, ilaç, gübre olmalı. Görün bakalım o zaman bizim çiftçi kaça mal ediyor ürününü!

Milletin adamı, 10 tane araba, tepede helikopterler, 300 polis dolaşıyor… Ecel ne bir nefes evvel ne sonradır. Milletinden mi korkuyorsun? Gir içlerine. Çıktın gittin saraya günlük 2 trilyon para harcıyorsun, yazıklar olsun!

Sayın Erdoğan, 500 milyon dolarlık özel uçağını sat, Katarlılardan Tank Palet Fabrikasını geri al, biz millet olarak üstünü tamamlayacağız. O fabrika çalışmaya başlayacak, işçiler üretecek. İlk 3 aylık emekli maaşımı ben bağışlayacağım en önce.

Bana “bu kadın” diyor. Bu bir zihniyettir. Dediler ki “başı açık kadın perdesiz eve benzer ya satılıktır ya kiralıktır” Buradan kadınlara sesleniyorum, bütün bu zihniyetin kendine çeki düzen verebilmesi için o kulağı öyle bir çekin ki morarsın.”

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları;

“Belediye başkanımız ama şimdi aday. Oylarınız için tekrar size geleceğiz.

Sizler Türkiye’ye bir kadın büyükşehir başkanı seçerek önemli bir mesaj verdiniz. İYİ Parti’nin sayın Genel başkanını siz de ben de dikkatle dinledim. Türkiye’nin içinde bulunduğu şartları biliyoruz. Birlikte mücadele edeceğiz. Birlikte mücadele etmenin artıları var. Kimseyi ötekileştirmeden hizmet etmek istiyoruz.

Sandıkta gereken dersi vereceğiz. Kavga etmeyeceğiz. Biz olmasak beyefendinin konuşacak konusu olmayacak. Bay Kemal diyerek beni kendine muhatap kılmak istiyor. Bay Kemal olmak için kul hakkı yememek lazım. Bay Kemal olmak için oğluna telefon açıp oğlum sıfırladın mı dememek lazım. Bay Kemal olmak için oğlunu bedelliye yollamamak lazım. Bana söylediği zaman onu gülerek izliyorum.

O KUYRUK VARLIK KUYRUĞU OLSA SEN MİLLETE BIRAKIR MISIN?

Öncelikle AKP ve MHP’li kardeşlerime seslenmek isterim. Şu soruyu vicdanınıza sorun 17 yıldır tek başına memleketi yönetiyor. İstedikleri kanunu, kararnameyi çıkardılar. İstediklerini bakan, vali, rektör yaptılar. İstediği Saray’da oturdu. Ne derse her şey var. Bunları AKP’li ve MHP’li kardeşlerimin oyuyla yaptı. 17 yılın sonunda milleti soğan kuyruğuna mahkum etti. Bunu düşünün.

Bir de adına varlık kuyruğu diyor. O varlık kuyruğu olsa sen millete bırakır mısın? Önce sen girersin, senin yakınların girer o kuyruğa. Senin MAN Adası’nda şirketin yok mu? 1 kuruş vergi ödememek için. Siz kefen parası almak için vergi ödersiniz bunlar milyonları götürdüler vergi vermediler.
Siz su içerken, kefen bezi alırken, dolmuşa binerken vergi veriyorsun, birileri kürkte vergiyi sıfırlıyor. Saray sosyetesi kürkü vergisiz almak istiyor da ondan.

NE OLDU O HALK ADAMINA

Halkın adamıyım diyor. Bir ülkeyi yöneten bir kişi 3 bin polisle ve helikopterle nasıl gireceksin halkın arasına. İstanbul’dan seçilip geldin Keçiören’de mütevazi bir eve yerleştin. Milletvekili lojmanlarını kaldırdın ‘vekiller halkın arasında olacak’ dedin, Kim itiraz etti? Hiç kimse. Sonra ne oldu da saray kapılarına kapandın. Ne oldu o halk adamına. Bunları sormak zorundasınız.”

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,904AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

AYM’den polis şiddetine ders gibi karar: Eziyet yasağı ihlal edildi

Anayasa Mahkemesi, polisler tarafından darp edilen Edip Elma, Murat Tavşan, Naim Erdoğan...

ABD’den S-400 açıklaması

ABD'nin NATO Elçisi tarafından bugün yapılan açıklamada, Türkiye ile Rusya arasındaki S-400...

Şule Çet davasında olay yeri incelemesi yapan polis: “Berk panik, Çağatay sakindi”

Şule Çet davasının olay yeri keşfinin tutanağı mahkemeye sunuldu. Keşif tutanağında olaydan...

TÜPRAŞ işçileri İstanbul yolcusu

Koç Holdinge bağlı TÜPRAŞ ile Petrol-İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşme...

Kılıçdaroğlu’ndan CHP’li belediye başkanlarına 7 kural

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Atatürk’ün Karşıyaka ziyaretinin 93. yıl dönümü kutlandı

Karşıyaka’da Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Haziran 1926’da Karşıyaka’ya yaptığı ziyaretin 93. yıl...

Başkanlık makamlarına tasfiye: Bayraklı’daki ‘gereksiz’ makam odaları hizmete açıldı

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, dış birimlerdeki başkanlık makamlarını tasfiye etti. Ana...

Bir Bakışta BirGün

Erdoğan’dan ‘kabine revizyonu’ açıklaması

Karaburun’da yaz temizliği

İzmir’in doğal güzelliğini ve endemik yapısını koruyan ilçeleri arasında...

HDP: Türkiye, eşit yurttaşlık temelinde bir anayasayı var etmelidir

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Türkiye, eşit yurttaşlık temelinde bir anayasayı...

Sonraki haber