75 yaşındaki Pulat'ı darp edenler cezalandırılsın!
03.05.2018 15:37 GÜNCEL
Dr. Bulut: 75 yaşındaki Perihan Pulat’ın alnında oluşan belirgin kan toplanması, yüzünün çeşitli bölgelerinde ve her iki göz çevresinde oluşan şişme ve morarmanın şiddetli bir darp sonucu meydana geldiği aşikardır

HABER MERKEZİ

Ankara'da hemen her basın açıklaması ve protestoya katılan 75 yaşındaki Perihan Pulat’ın, 1 Mayıs'ta Kızılay'da yapılan “İşimi geri istiyorum” eyleminde polis şiddetine uğramasına tepkiler sürüyor. Pulat’ın darp edilmesine Ankara Tabip Odası (ATO), İnsan Hakları Derneği (İHD), Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) düzenledikleri ortak basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

Ortak açıklamayı okuyan Dr. Nihat Bulut, Pulat’ın da kafasından ciddi şekilde yaralandığını belirterek, “Alnında oluşan belirgin kan toplanması, yüzünün çeşitli bölgelerinde ve her iki göz çevresinde oluşan şişme ve morarmanın şiddetli bir darp sonucu meydana geldiği aşikârdır” dedi. Bulut, Gülnaz Bozkurt’un da saçlarının köklerinden sökülmüş olduğunun da tespit edildiğini söyledi. Bulut, Nazan Bozkurt’un ise, yüz bölgesinde ve sağ gözünde morarma oluştuğunu ifade etti. Açıklamanın ardından şiddete maruz kalan Perihan Pulat, Gülnaz Bozkurt, Nazan Bozkurt ve Acun Karadağ o gün yaşananları aktardı. Pulat’ı darp eden polisin kimliğinin güvenlik kameralarından açıkça tespit edilebileceği belirtilerek, sorumluların bir an önce cezalandırılması istendi.