9 yıl babası istismar etti, kimse inanmadı

Uşak’ta 8 yaşından 17 yaşına kadar babasının cinsel istismarına uğrayan 28 yaşındaki A.A., yaşadıklarını anlatmasına karşın kimseyi inandıramadı. Hürriyet yazarı Melis Alphan, dünkü yazısında, A.A.’nın hikâyesini yazdı. Alphan, 1990 yılında Uşak’ta doğan A.A.,’nın 11 yaşında olan biteni annesine anlattığı, annesinin “O senin baban. Öyle şey mi olur?” dediğini, babasının ise “İftira atıyor” yanıtını verdiğini yazdı.


Hürriyet yazarı şöyle devam etti: “Polise gidersen ‘Başkasıyla halt yemiş, babasına iftira atıyor’ derim.’ Öğretmenleri, ‘Dava açarsak yetiştirme yurduna gidersin. 18 yaşında yurttan çıkınca gidecek yerin mi var?’diyerek çocuğu korumadı. Adam üç ay mahcup gezdi, herkesi pişman olduğuna inandırdı. İki ay namaz kılınca babaanne de inandı.”

2016’nın Mayıs ayında A.A.’nın savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu, iki lise öğretmeni ve erkek kardeşinin şahitlik yaptığını ancak babaannesinin yalan ifade verdiğini aktaran Alphan, babanın önce tutuklandığını 6.5 ayın sonunda da serbest bırakıldığı belirtti. Alphan, CİMER’e başvurunun ardından Aile Bakanlığı’nın da davaya müdahil olmayı talep ettiği, ancak davanın halen açılmadığını ifade etti.

BİZİ TAKİP EDİN

359,029BeğenilerBeğen
54,863TakipçiTakip Et
1,081,069TakipçiTakip Et
7,444AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL