Abdullah Cömert davasının 8. duruşmasından da karar çıkmadı
19.02.2016 13:07 GÜNCEL
Balıkesir’de görülen Abdullah Cömert davasının sekizinci duruşmasında karar çıkmadı, dava ertelendi. Cömert’in abisi ise, ‘Adalet sarayında hiç mi adalet olmayacak’ dedi

Haziran İsyanı’nda Hatay’da polisin attığı gaz bombasınıyla başından vurularak hayatını kaybeden Abdıllah Cömert davasının sekizinci duruşması Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davaya Cömert ailesi, Uluslararası Af Örgütü adına Dr. Barbara Neppert ve çok sayıda kişi katıldı.

Sendika.org'da yer alan haberde, Adliye girişinde açıklama yapan Abdullah Cömert’in abisi Adnan Cömert, “Üç yıl oldu, artık bir karar çıksın. Bu yaşlı kadın, 1300 kilometre gidip geliyor. Vicdan yok mu bu mahkemede? Adalet sarayında hiç mi adalet olmayacak” dedi. Anne Hatice Cömert ise, “Adalet için geldik ama adalet yok” dedi.

Önceki duruşmalarda Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yöntemiyle duruşmalara katılan polis Ahmet Kuş geçici görevle Diyarbakır’da olduğu gerekçesiyle duruşmaya katılmadı.

Mahkemeye mütealasını sunan savcı, sanık polis için “olası kasıtla insan öldürme”den ceza istedi. Mahkeme 8. duruşmada da karar vermedi, davayı 14 Mart tarihine erteledi.