abm Yayınevi’nden yeni kitaplar

Çocukların hayal gücünü geliştirmeye öncelik veren abm Yayınevi’nin yayımladığı 5 yeni kitap, raflardaki yerini aldı

1Dünyanın En Güzel Ülkesi

Dünyanın En Güzel Ülkesi ile çocuklar ormanın kralı aslanla beraber pek çok ülkeyi ve kültürü tanıyarak dünyanın en güzel ülkesini keşfetmeye çalışıyor. Hayvanların tatlı bir öykü eşliğinde kendi ülkelerini tanıttığı Dünyanın En Güzel Ülkesi kitabı, çocuklara dolu dolu bir okuma deneyimi sunuyor.

2Balkabağıgiller

Balkabağıgiller, evlerinde kırk yedi bitkiyle beraber yaşayan dört kişilik bir aileyi çocuklarla buluşturuyor. Balkabağıgiller ailesinin yemyeşil bitkiler, rengarenk çiçekler ve çeşit çeşit saksılarla dolu evi, bitkilerin evde tek kalmasıyla beraber bol sürprizli bir hikayeye dönüşüyor

3Çocuğum, Haklarım Var!

Çocuğum, Haklarım Var! etkinlik kitabı ile minikler haklarını öğreniyor, bu haklar üzerine düşünüp fikir yürütüyor ve araştırmalar yapıyor. Ezgi Berk tarafından yazılan ve Funda Akman Aydemir tarafından resimlenen Çocuğum, Haklarım Var! kitabı, küçüklere haklarını interaktif etkinliklerle anlatıyor.

4Dugon Dugo’yu Kim Üzdü?

Dugong Dugo’yu Kim Üzdü?, olaylara farklı yönlerden bakarak mutlu olmanın yollarını bulabilmenin önemini yalın bir dille anlatıyor.Betül Kanbolat’ın kaleminden çıkan Dugong Dugo’yu Kim Üzdü?, Demet Özge ve Aykan Aybakır’ın renkli çizgileriyle zenginleşerek küçük okurların akran zorbalığı konusundaki farkındalıklarını artırıyor.

5Küçük Ejderha Kokosnuss: Ejderha Adası’nda Panik

Küçük Ejderha Kokosnuss serisinin 17. kitabı Ejderha Adası’nda Panik raflarda yerini aldı. Minikler tarafından uzun zamandır beklenen bu kitap, yanardağın içine düşen bir cisim ile Kokosnuss ve arkadaşlarının Ejderha Adası’nda geçirdiği sıcak macerayı konu ediyor.