Anasayfa GÜNCEL "Adalar'ın Türkiye'ye iki çift lafı olacak"

“Adalar’ın Türkiye’ye iki çift lafı olacak”

CHP’nin Adalar Belediye Başkan Adayı Erdem Gül Halk TV’de yayınlanan Ayşenur Arslan’ın Medya Mahallesi programına katıldı. Gül, “Ada’da her insana ulaşmak beni çok mutlu edecek. Bunu yapacağız. Ve Adalar’dan Türkiye’ye söz söyleyeceğiz. Adalar’ın Türkiye’ye iki çift lafı olacak ” dedi.

CHP Adalar Belediye Başkan Adayı Erdem Gül, “Adalar’ın sorunları Türkiye’nin sorunlarından bağımsız değil. Bu sorunlar çözümsüz değil. Adalar’ın sorunlarını çözeceğiz” dedi.

Erdem Gül, Halk TV’de Ayşenur Arslan’ın Medya Mahallesi programına katıldı. Gül, Ayşenur Arslan’ın “Vaatleriniz neler Adalar’a deniz getirecek misiniz?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Adalar’a deniz getirmemiz lazım. Çünkü Ada’da deniz sorunu var. Adalılar denize giremiyor. Temizlik sorunu var. Şezlong sorunu var. Adalılar ucuz ya da ücretsiz denize giremiyor. Dolayısıyla önümüzdeki yaz ilk önce Adalar’dan denize girme sorununu çözeceğim. Adalar’a deniz yeniden gelecek.”

“ADALAR’DA SÖZ SAHİBİ ADALILAR OLACAK”

CHP’li Erdem Gül, “En büyük vaadim konuşmak olacak. Herkesle konuşmaktan söz ediyorum. Ben Türkiye’de bir iletişim sorunu olduğunu düşünüyorum” dedi. Gül, Adalar’da belediye ile Adalılar arasında bir kopukluk olduğunu vurgulayarak, “Belediye halkın kurumu. Belediye’yi daha sivil daha halkın kurumu haline getireceğiz. Adalıların söz sahibi olduğu bir belediye olacak. Meclislerimiz olacak, kadın, çocuk, esnaf meclisleri. Herkese ulaşacağız” diye konuştu.

“ADA’DAN GİDENLERİ GERİ GETİRECEĞİZ”

Gül, şunları söyledi:

“Ada kendi kaderine teslim edilmiş durumda. Tam bir keşmekeş var Ada’da. Biz Ada’yı her anlamda daha kaliteli bir hale getirmek için çalışacağız. Ada’nın gelirlerini attıracağız. Ada’daki bu keşmekeşten kaçan evlerini kapatıp giden Avrupa’ya yerleşen çok sayıda Adalı var. Biz Ada’dan gidenleri geri getirmek için çabalayacağız.

Adalılar herkes gibi kaliteli bir yaşamı hak ediyor. Adalıların şikayetlerini dinliyoruz, dinlemeye devam edeceğiz ve bunları ortadan kaldıracağız. Mesela Adalar’ın simgelerinden biri mimozalar. Talan ediliyor. Mimozalar Ada’ya gelir olabilir buna bir düzen getirilebilir. Bunu yapacağız.”

“ADALAR’DAN TÜRKİYE’YE SÖZ SÖYLEYECEĞİZ”

Erdem Gül, yerelden genele demokrasinin önemine işaret ederek şunları kaydetti:

“Adalar çok önemli. Buraya dikkat çekiyorum. Siyasetin mutfağını toparlayıp halkın önüne çıkması gibi bir sorunu var. Biz bunu Adalar’da çok hızlı yapacağız. Ada’da her insana ulaşmak beni çok mutlu edecek. Bunu yapacağız. Ve Adalar’dan Türkiye’ye söz söyleyeceğiz. Adalar’ın Türkiye’ye iki çift lafı olacak.”

“SANATORYUM NEDEN BOŞ TUTULUYOR?”

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle sağlık çalışanlarını da kutlayan Erdem Gül, “Heybeliadamız’da Sanatoryum var. Yıllardır boş tutuluyor, kapattılar. Diyanet’e verildiği söyleniyor, resmi bir şey yok ama tahsis deniyor. Bu çok önemli hastaneyi neden boş tutuyoruz neden başka alanlarda kullanmıyoruz. Bir rehabilitasyon merkezine çevirebiliriz. İnsanın içi acıyor” dedi.

Gül, “Ada’da gençlerin büyük sorunu var” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ada’da yapacakları hiçbir şey yok. İşsizlik sorunu çok büyük. Ayrıca gençlerimizin Ada’da gençlerin vakitlerini güzel geçireceklerini çalışmalar yapmamız lazım, yapacağız. Onlara istihdam yaratmamız lazım. Adanın gelirlerini artıracak projelerimizle buna eğileceğiz.

Ada’nın nüfusu önemli ölçüde yaşlı. Yaşlılarımıza saygı göstermemiz onlara sahip çıkmamız önemli. Evde bakım hizmetleri, sağlık sorunlarını kolay ve çabuk erişme gibi hizmetleri onlara sunmamız gerekiyor.”

“TÜRKİYE HER ALANDA YOKSULLAŞTI”

Gül, Türkiye’nin sadece ekonomik anlamda değil her alanda yoksullaştığını söyledi. Siyasette, kültürde, sanatta, sporda, entelektüel alanlarda yoksullaştığına vurgu yapan Gül, “Örneğin üniversiteler, önceki yıllarda üniversitelerimizin dünya sıralamasını konuşurduk. Şimdi üniversite var mı? Ses çıkıyor mu? Herkes köşesine çekilmiş müthiş bir moralsizlik var. Her alanda dibe doğru gidiyoruz” dedi.

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,956AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

“Babacan Erdoğan’a partinin halktan kopuş nedenlerini içeren dosya sundu”

AKP'den ayrılarak Abdullah Gül önderliğinde yeni parti kurması beklenen Ali Babacan'ın AKP...

KESK İzmir: KHK’ler gidecek, biz geri döneceğiz

BERKAY SAĞOLİzmir’de KHK’ler ile ihraç edilen kamu çalışanlarının yaklaşık...

İnsanlık onurunu korumak herkesin sorumluluğudur

Aycan Karadağ“İşkenceye Karşı Mücadele ve İşkence Görenlerle Dayanışma...

İran yönetiminden Trump’a yanıt

 İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD Başkanı Donald Trump'ın tehdidine karşılık...

İBB Başkanı İmamoğlu: Troll belediye çalışanı istemiyoruz

23 Haziranda yüzde 54 oy oranı ile yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı...

Bolsonaro’nun G-20 Zirvesi heyetindeki asker kokainle yakalandı

Brezilya'da ocak ayında devlet başkanlığı koltuğuna geçen aşırı sağcı Jair Bolsonaro'nun, Japonya'da yapılacak...

92 oy aldığı için İstanbul seçim sonuçlarına itiraz etti

Mehmet Ali Aydoğmuş, 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için...

CHP PM pazartesi toplanacak

CHP Parti Meclisi (PM), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini değerlendirmek üzere Genel...

Yargı, ‘kamu yararı yok’ dedi: Bakırköy’deki plan değişikliğine ret

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 20 Nisan 2017’de onaylanan İstanbul’un Bakırköy ilçesi Zuhuratbaba...

Rabia Naz soruşturmasında yeni gelişme

Giresun'da 11 yaşında şüpheli şekilde hayatını kaybeden Rabia Naz soruşturmasında yeni gelişme. 

Sonraki haber