Anasayfa GÜNCEL "Adalar'ın Türkiye'ye iki çift lafı olacak"

“Adalar’ın Türkiye’ye iki çift lafı olacak”

CHP’nin Adalar Belediye Başkan Adayı Erdem Gül Halk TV’de yayınlanan Ayşenur Arslan’ın Medya Mahallesi programına katıldı. Gül, “Ada’da her insana ulaşmak beni çok mutlu edecek. Bunu yapacağız. Ve Adalar’dan Türkiye’ye söz söyleyeceğiz. Adalar’ın Türkiye’ye iki çift lafı olacak ” dedi.

CHP Adalar Belediye Başkan Adayı Erdem Gül, “Adalar’ın sorunları Türkiye’nin sorunlarından bağımsız değil. Bu sorunlar çözümsüz değil. Adalar’ın sorunlarını çözeceğiz” dedi.

Erdem Gül, Halk TV’de Ayşenur Arslan’ın Medya Mahallesi programına katıldı. Gül, Ayşenur Arslan’ın “Vaatleriniz neler Adalar’a deniz getirecek misiniz?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Adalar’a deniz getirmemiz lazım. Çünkü Ada’da deniz sorunu var. Adalılar denize giremiyor. Temizlik sorunu var. Şezlong sorunu var. Adalılar ucuz ya da ücretsiz denize giremiyor. Dolayısıyla önümüzdeki yaz ilk önce Adalar’dan denize girme sorununu çözeceğim. Adalar’a deniz yeniden gelecek.”

“ADALAR’DA SÖZ SAHİBİ ADALILAR OLACAK”

CHP’li Erdem Gül, “En büyük vaadim konuşmak olacak. Herkesle konuşmaktan söz ediyorum. Ben Türkiye’de bir iletişim sorunu olduğunu düşünüyorum” dedi. Gül, Adalar’da belediye ile Adalılar arasında bir kopukluk olduğunu vurgulayarak, “Belediye halkın kurumu. Belediye’yi daha sivil daha halkın kurumu haline getireceğiz. Adalıların söz sahibi olduğu bir belediye olacak. Meclislerimiz olacak, kadın, çocuk, esnaf meclisleri. Herkese ulaşacağız” diye konuştu.

“ADA’DAN GİDENLERİ GERİ GETİRECEĞİZ”

Gül, şunları söyledi:

“Ada kendi kaderine teslim edilmiş durumda. Tam bir keşmekeş var Ada’da. Biz Ada’yı her anlamda daha kaliteli bir hale getirmek için çalışacağız. Ada’nın gelirlerini attıracağız. Ada’daki bu keşmekeşten kaçan evlerini kapatıp giden Avrupa’ya yerleşen çok sayıda Adalı var. Biz Ada’dan gidenleri geri getirmek için çabalayacağız.

Adalılar herkes gibi kaliteli bir yaşamı hak ediyor. Adalıların şikayetlerini dinliyoruz, dinlemeye devam edeceğiz ve bunları ortadan kaldıracağız. Mesela Adalar’ın simgelerinden biri mimozalar. Talan ediliyor. Mimozalar Ada’ya gelir olabilir buna bir düzen getirilebilir. Bunu yapacağız.”

“ADALAR’DAN TÜRKİYE’YE SÖZ SÖYLEYECEĞİZ”

Erdem Gül, yerelden genele demokrasinin önemine işaret ederek şunları kaydetti:

“Adalar çok önemli. Buraya dikkat çekiyorum. Siyasetin mutfağını toparlayıp halkın önüne çıkması gibi bir sorunu var. Biz bunu Adalar’da çok hızlı yapacağız. Ada’da her insana ulaşmak beni çok mutlu edecek. Bunu yapacağız. Ve Adalar’dan Türkiye’ye söz söyleyeceğiz. Adalar’ın Türkiye’ye iki çift lafı olacak.”

“SANATORYUM NEDEN BOŞ TUTULUYOR?”

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle sağlık çalışanlarını da kutlayan Erdem Gül, “Heybeliadamız’da Sanatoryum var. Yıllardır boş tutuluyor, kapattılar. Diyanet’e verildiği söyleniyor, resmi bir şey yok ama tahsis deniyor. Bu çok önemli hastaneyi neden boş tutuyoruz neden başka alanlarda kullanmıyoruz. Bir rehabilitasyon merkezine çevirebiliriz. İnsanın içi acıyor” dedi.

Gül, “Ada’da gençlerin büyük sorunu var” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ada’da yapacakları hiçbir şey yok. İşsizlik sorunu çok büyük. Ayrıca gençlerimizin Ada’da gençlerin vakitlerini güzel geçireceklerini çalışmalar yapmamız lazım, yapacağız. Onlara istihdam yaratmamız lazım. Adanın gelirlerini artıracak projelerimizle buna eğileceğiz.

Ada’nın nüfusu önemli ölçüde yaşlı. Yaşlılarımıza saygı göstermemiz onlara sahip çıkmamız önemli. Evde bakım hizmetleri, sağlık sorunlarını kolay ve çabuk erişme gibi hizmetleri onlara sunmamız gerekiyor.”

“TÜRKİYE HER ALANDA YOKSULLAŞTI”

Gül, Türkiye’nin sadece ekonomik anlamda değil her alanda yoksullaştığını söyledi. Siyasette, kültürde, sanatta, sporda, entelektüel alanlarda yoksullaştığına vurgu yapan Gül, “Örneğin üniversiteler, önceki yıllarda üniversitelerimizin dünya sıralamasını konuşurduk. Şimdi üniversite var mı? Ses çıkıyor mu? Herkes köşesine çekilmiş müthiş bir moralsizlik var. Her alanda dibe doğru gidiyoruz” dedi.

- Reklam -

SON HABERLER

Mazgala sıkışan adamı itfaiye kurtardı

İzmir’in Konak ilçesinde, sokakta yaşayan ve iddialara göre temizlik yapmak için yağmur...

Eskişehir Newrozu’nda gözaltına alınan 4 HDP’li serbest

Eskişehir'de, Newroz kutlamalarındaki konuşmalarında "örgüt propagandası" yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan ve adliyeye...

Unicorn Store’dan ilk fragman yayınlandı

Oscar ödüllü oyuncu Brie Larson, ilk kez yönetmen koltuğunda oturduğu filmi...

Aç kalan tilkiyi elleriyle besledi

Bayburt'ta, doğal yaşam alanları karla kaplanan ve yiyecek bulmakta zorlanan tilki, indiği...

Malatya’da 4,5 büyüklüğünde deprem

Malatya'nın Arguvan ilçesinde 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

AB, anlaşmasız Brexit hazırlıklarını tamamladı

Avrupa Birliği (AB), 12 Nisan'da anlaşmasız Brexit'e yönelik ulaşım, finans, eğitim, sosyal...

Belediye-İş’ten Tunç Soyer’e destek

Belediye-İş Sendikası İzmir Şubeleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer’e desteğini...

Rus basını: Rusya, Venezuela’ya 100’den fazla asker gönderdi

Rusya'nın, askeri nakliye uçağı ile Venezuela'ya 100'den fazla asker ve 35 ton...

Doku Sanat Galerisi’nde “Yüzleşme”

Perincan Yalnızcık’ın 17’nci sergisi “Yüzleşme”, 11 Nisan itibariyle Doku Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle...

Ayşenur Arslan gözaltına alınma sürecini anlattı

Gazetemizin yazarı Ayşenur Arslan, Halk TV'de hazırladığı Medya Mahallesi programında Eskişehir'de gözaltına...