‘Adalet Nöbeti’ beraat etti

Adana Baro Başkanı dahil 7 avukatın yargılandığı dava beraatle sonuçlandı.

İstanbul Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan avukatlara destek amacıyla Türkiye’nin birçok ilinde eş zamanlı olarak düzenlenen “Adalet Nöbeti” kapsamında Adana Adliyesi önünde 18 Mayıs 2017 tarihinde basın açıklaması yapıldı. Açıklamanın ardından Adana Baro Başkanı Veli Küçük’ün de dahil olduğu 7 avukata dava açıldı.

Veli Küçük, Ali Akıncı, Sebahattin Demir, Sevil Aracı Bek, Şiar Rişvanoğlu, Tugay Bek ve Ümit Büyükdağ hakkında “OHAL kapsamında Adana Valiliğin aldığı tedbirlere aykırı hareket etme suçundan” ötürü Adana 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın duruşması dün görüldü.

Duruşma sonunda tüm avukatlar hakkında beraat kararı verildi.

Türkiye’nin birçok ilinde “Adalet Nöbeti” adı altında basın açıklamaları yapıldığını belirten Adana Baro Başkanı Veli Küçük, duruşma sonrası “Bir çok ilimizde Adliye Binaları önünde Adalet Nöbeti kapsamında eylem düzenlenmiştir. Savcılık 18.05.2017 tarihinde benim ve Baromuz üyesi 6 meslektaşımız hakkında dava açmıştı. O günlerde Silivri Cezaevi’nde 200 gündür tutuklu bulunan ve hala soruşturması sonuçlanmayan Cumhuriyet Gazetesi’nin avukatlarına destek olmak için uzun süredir İstanbul Çağlayan Adliyesinde yapılan “Adalet Nöbeti”ne Tarihi Taş Bina (eski adliye) önünde tutulan “Adalet Nöbeti” ile destek olmuştuk.” dedi.

Baro Başkanı Veli Küçük; “Her koşul altında haksızlığa uğrayan herkesin, mağdurun ve mazlumun yanında olmaya ve herkes için adalet istemeye devam edeceğiz.” dedi.

BİZİ TAKİP EDİN

360,161BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,088,325TakipçiTakip Et
7,985AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL