Ajda Pekkan: Cumhurbaşkanımız her zaman mağdurun ve mazlumun yanında
12.02.2018 09:59 KÜLTÜR SANAT
Ajda Pekkan: Cumhurbaşkanımız her zaman mağdurun ve mazlumun yanında

Oyuncu Hülya Koçyiğit'in son verdiği röportajında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı övmesinin ardından bu kez de Ajda Pekkan açıklamalarda bulundu.

Habertürk'ün haberine göre; Pekkan, "Cumhurbaşkanımız her zaman mağdurun ve mazlumun yanında" derken, Afrin operasyonuna ilişkin "Terör örgütleri sınır hattımızda devlet kurmaya çalışıyor; dünyada hiçbir ülke böyle bir şeye müsaade etmez" ifadelerini kullandı.

Hülya Koçyiğit: Kimse baskı altında değil, bilakis herkes fazla özgür Hülya Koçyiğit: Kimse baskı altında değil, bilakis herkes fazla özgür

Pekkan kendisine yöneltilen, "Siz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlerine katılan bir isimsiniz. Sizce Erdoğan nasıl bir lider?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Erdoğan'ın nasıl bir lider olduğundan daha önemlisi bence nasıl bir insan olduğu. Çünkü ben politik değerlendirme yapacak biri değilim. Bulunduğum konumun da, benden beklenenin de bu olduğunu düşünmüyorum.

Ben insanım ve herkesten benimle insani ilişkiler kurmasını beklerim. Erdoğan'a ya da başka bir siyasi lidere baktığım zaman ilk önce onların insani hasletlerini görmeye çalışıyorum.

Bir insan olarak kendisine baktığım zaman son derece mütevazı ve samimi bir insan görüyorum. Dünyadaki haksızlıklara karşı da en yüksek sesi Cumhurbaşkanımız çıkarıyor. Her zaman mağdurun ve mazlumun yanında olan bir lider."