Akademisyen Nuriye Gülmen bugün gözaltına alınmadı
28.11.2016 16:18 GÜNCEL

OHAL kararnamesiyle açığa alınan ve 17 gündür Ankara Yüksel Caddesi'ndeki İnsan Hakları Anıtı önünde eylem yapan ve bu eylemlerin tamamında gözaltına alınan akademisyen Nuriye Gülmen, bugün gözaltına alınmadı.

17 gündür gözaltılara rağmen eylemine devam eden Gülmen, polise geri adım attırdı. Bugüne kadar 17 kez gözaltına alınan Gülmen’e bu kez polis müdahale etmedi.

OHAL kararnamesiyle açığa alınan akademisyen Nuriye Gülmen, haftalardır Ankara Yüksel Caddesi’ndeki İnsan Hakları Anıtı önünde eylem yapıyor.

“Açığa alındım, işimi istiyorum” döviziyle her gün farklı saatlerde anıt önünde oturma eylemi yapan Gülmen’e bugüne kadar 17 kez müdahale edildi. Gülmen bu müdahalelerin tamamında kendisine destek veren kişilerle birlikte 17 kez gözaltına alındı.

Akademisyen Gülmen, bugün de protestosundan vazgeçmedi ve elinde döviziyle anıtın önünde oturma eylemini sürdürdü. Diğer günlerin aksine bugün kendisine polis müdahalesi olmadı.

Akademisyene ve öğretmene yine gözaltı Akademisyene ve öğretmene yine gözaltı

'İŞİMİ ALANA KADAR DEVAM EDECEĞİM'

Bugün gözaltına alınmamasını “şoktayım” sözleriyle özetleyen Nuriye Gülmen, “Devam edeceğim. Bugün zafere inancım, kazanacağıma inancım daha da arttı. İşimi alana kadar devam edeceğim” dedi.

Bugünkü eylemde akademisyen Gülmen'e ihraç edilen Semih Özakça da eşlik etti. Özakça, “Haklılık böyle bir şey, size güç veriyor. Defalarca gözaltına alındık. Ama hukuksuz uygulamalara karşı bir irade savaşı verdik ve bu savaşı bugün için kazandık. Yarın yine müdahale olabilir ama vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.