Akit’e ‘aileyi koruma’ ödülü verildi

Kadın hak ve özgürlüklerine savaş açan Akit'e, "aileyi koruma" ödülü verildi. Akit'in haber müdürüne ödülü TBMM Başkanı ve AKP'nin İBB adayı Binali Yıldırım takdim etti

Hükümete yakınlığıyla bilinen Akit’e, ‘Aile’yi koruma ödülü’ verildi.

Bem-Bir-Sen tarafından düzenlenen İbrahim Keresteci Basın Ödülleri töreninde, ‘ailenin önemine dikkat çektiği ve koruduğu’ iddiasıyla Akit’e “aile” ödülü verildi.

Ödülü, TBMM Başkanı Binali Yıldırım tarafından verilen Akit Yayın Kurulu Üyesi ve Haber Müdürü Murat Alan, kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Alan, konuşmasında şunları söyledi: “Akit Medya Grubu, her dönem mazlumun ve mağdurun yanında olmuştur. Milli ve manevi değerlerimizi tahrip etmeye dönük her türlü girişimin karşısında durmuştur”

KADIN ÖZGÜRLÜĞÜ VE LAİKLİK KARŞITI YAYINLARIYLA GÜNDEMDE

Akit gazetesi, kadın hak ve özgürlüklerine karşı haberleriyle kamuoyunun tepkisini çekiyor. Gazete, Aile Bakanı Selçuk’un Ahmet Kural’dan şiddet gören Sıla’yı desteklemesine bile tepki gösterip “Bakan Selçuk’un nikahsız birliktelik yaşayan sanatçı Sıla’yı telefonla arayarak ‘yanındayız’ mesajı vermesi ‘Aileden sorumlu bir bakanlığın, aile mefhumundan uzak gayri meşru birliktelik yaşayan isimlere destek vermesi ahlakdışı ilişkileri meşrulaştırır’ tepkisine yol açtı” ifadelerini içeren bir yazı yayımlamıştı.

Akit, ayrıca, manşette yer alan “Batı’da teşvik bizde hapis” başlıklı haberinde ABD’de evlenme yaşının 14’e düşürdüğünü iddia edip Türkiye’de ‘ailelerin rızası ile evlenen genç çiftler’ şeklinde anlattığı çocuk istismarının 8-16 yıl hapisle cezalandırılmasına karşı çıkmıştı.

“SEFİL BİR HAYATA MAHKUM EDİLİYOR”

Almanya, İngiltere, Hollanda, Portekiz, Avustralya, Norveç gibi ülkelerde evlilik yaşının 14’e kadar düşürüldüğünün iddia edildiği haberde Türkiye’de ise ‘eşlerinden’ ayrı kalan ‘kadınların’ sefil bir hayata mahkum edildiği öne sürülmüştü.

ÇOCUK EVLİLİĞİNE KARŞI ÇIKANLARA: AİLE DÜŞMANI

Akit, manşetten verdiği haberinde ise ‘çocuk evliliği’ne karşı çıkanları “aile düşmanı” olarak niteleyen ifadelere yer vermişti.

BİZİ TAKİP EDİN

358,896BeğenilerBeğen
54,842TakipçiTakip Et
1,079,972TakipçiTakip Et
7,376AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL