AKP'li Elitaş'tan AKP'li Tayyar'a sert tepki: FETÖ ile mücadeleyi sulandırıyor
21.03.2018 10:40 SİYASET
AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, partisinin Antep milletvekili Şamil Tayyar'ın 'Milyon doları veren FETÖ'cü serbest bırakılıyor', 'FETÖ borsası kuruldu' iddialarına sert tepki gösterdi: "Bugünlerde, sırf bu işleri sulandırabilmek adına, FETÖ ile mücadeleyi biraz gevşetebilmek adına böyle iddiaların ortaya atıldığını söyleyebiliriz."

AKP'li Tayyar, geçtiğimiz günlerde Beyaz TV'de katıldığı bir programda "Gaziantep'te çok ciddi FETÖ borsası var. Milyon dolarlar dönüyor. Ben bunu söylüyorum. Evet. İtirafçı adı altında iş adamlarını serbest bırakıyorlar" iddiasında bulunmuştu.

CNN Türk'te Şirin Payzin'in sunduğu 'Ne Oluyor' programında konuşan AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Tayyar'ın iddialarına tepki göstererek 'FETÖ ile mücadeleyi sulandırdığını' savundu.

Hürriyet'in aktardığına göre Elitaş'ın Tayyar'a yönelik ifadeleri şöyle:

"Şamil Tayyar orada bir ifade kullanıyor. ‘Ben milletvekiliyim aslında ben söylediklerim suç duyurusu niteliğindedir diyor.’ Eğer böyle bir borsa kurulmuşsa, insanlar milyon dolarla serbest bırakılıyorsa Şamil Bey’in yapması gereken savcılara gidip suç duyurusunda bulunmasıdır. Bugünlerde, sırf bu işleri sulandırabilmek adına, FETÖ ile mücadeleyi biraz gevşetebilmek adına böyle iddiaların ortaya atıldığını söyleyebiliriz. Bu, kamuoyu nezdinde olumsuz algı oluşturabilmek için yapılmış bir operasyondur."