AKP'li Fakıbaba: Urfalı olmak istemeyenler nüfuslarını Antep'e aldırabilir
23.07.2018 21:14 GÜNCEL

Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Urfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, “Urfalı olmak istemeyen hemşehrilerimiz nüfus kayıtlarını Antep'e aldırabilirler” dedi. Fakıbaba, bu açıklamayı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in ekibiyle birlikte Urfa’yı ziyarete gelmesinden sonra yaptı.

Evrensel'in haberine göre, AKP’li eski bakan olan Urfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, yine çok tartışılacak sözlere imza attı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in Urfa’nın Halfeti İlçesini ziyaretinin ardından başlayan tartışmalarla birlikte sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Fakıbaba, açıklamasında “Birecikli ve Halfetili hemşehrilerimizin Şanlıurfalı olmaktan gurur duyduklarına inanıyorum. Ancak, Urfalı olmak istemeyen hemşehrilerimiz nüfus kayıtlarını Antep'e aldırabilirler” ifadelerini kullandı.

Daha önce de 24 Haziran’daki seçimler için AKP’nin Urfa Milletvekili aday listesini hazırladığı iddialarına “çok da şeyimde” yanıtını veren Fakıbaba’ya bazı sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi.