AKP’li Geldi: İktidar yetkisi olan değil; yasama ve denetim yapan Meclis seçildi

AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Geldi, “Seçimlerle ilk defa yasama ve denetim meclisi seçildi. İktidar yetkisini elinde bulunduran değil, yasama ve denetim meclisi olarak seçildi. İktidar yetkisini millet Cumhurbaşkanı’na devretti. Dolayısıyla yeni bir sisteme geçtik.” dedi.

Mehmet Geldi, belediye başkanları için bir seçimin bitmesinin öbür seçimler için başlangıç olduğunu vurgulayarak, “Bu seçimlerden alınan cevap ve mesajları değerlendirmek üzere bütün belediye başkanlarımızı ve teşkilatlarımızı yerinde dinlemek suretiyle 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerle ilgili sürece katkıda bulunmanın yanı sıra daha güzel hizmetler sunmak, milletin gönlünde taht kurmak için neler yapabileceğimizi masaya yatıracağız.” ifadesini kullandı.


Bir gazetecinin, “Yerel seçimler erkene alınacak mı?” sorusuna Geldi, yerel seçimlerin erkene alınabilmesi için Anayasa değişikliğinin olması gerektiğine dikkati çekerek, “CHP böyle bir teklif verirse AKP ve MHP’nin böyle bir çoğunluğu yok ve 400 sandalye gerekir. Böyle bir teklif gelirse değerlendirilir. Biz seçimler 31 Mart 2019’da yapılacakmış gibi çalışıyoruz.” diye cevapladı.

Geldi, “AK Parti Genel Merkez 6. Olağan Büyük Kongresi”yle ilgili soruya ise 18 Ağustos’ta kongrenin gerçekleştirileceğini belirterek, “İnanıyorum ki başta Cumhurbaşkanımız ve partimizin MKYK ile MYK üyeleri tüm değerlendirmeleri teşkilatımızla birlikte yapacaklar. Gerekli revizyonlar yapılacak. Bu konuda çok daha güçlenmiş olarak devam edeceğiz.” karşılığını verdi. (AA)

BİZİ TAKİP EDİN

359,923BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,087,122TakipçiTakip Et
7,876AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL