AKP'li Metiner'den Kılıçdaroğlu'ya: Bir kez olsun Che Guevara gibi dik dur
18.10.2017 17:07 SİYASET

AKP'li Mehmet Metiner, eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Kerkük konusunda sosyal medya hesabından öneri vermesini "Partimizin, hükümetin politikalarını liderimiz ortaya koymuştur. Hiçbir AK Parti'li milletvekilinin bunun dışında seçenekler, modeller sunmaya hakkı yoktur. Bunu hiç kimse yapamaz. Eski ünvanına dayanarak kimsenin yapması doğru değildir" değerlendirmesinde bulundu.

"KEMAL KILIÇDAROĞLU BİR KEZ OLSUN CHE GUEVARA GİBİ DİK DUR"

AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. ABD ile yaşanan vize krizinde CHP'nin hükumeti suçladığını savunan Mehmet Metiner, şöyle konuştu: "ABD'de benim Halk Bank Genel Müdür Yardımcım tutuklaacak, ben burada FETÖ ile iltisatlı müptezel herifi gözaaltına alınca ABD kıyamet koparacak. Pensilvanya'daki İblis'e sahiplik yapacak, silah yardımı yapacak ama FETÖ iltisatlı birini tutukladık diye ABD ile ilişkileri bozan ülke diye suçlanacağız. Kemal Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum; bir kez olsun dik dur Che Guevara gibi dik dur. Deniz Gezmiş edebiyatı yapıyorsun, bir kez dik dur ve ABD eleştirisi yap. Emperyalizm eleştirisi vap. Varsa yoksa Erdoğan. Hükumetimiz ne yaparsa yanlış; ABD, Almanya ne yaparsa doğru. İnsan bu kadar mı kendi ülkesine, seçilmiş cumhurbaşkanına düşman olur. Onun için bölgemizle birlikte Türkiye'nin içine çekilmeye çalışılan oyunların farkındayız."

Mehmet Metiner, eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Kerkük konusuna ilişkin sosyal medya üzerinden yaptığı öneriler konusunda ne düşündüğünün sorulması üzerine şu ifadeleri kullandı: "Ahmet Davutoğlu eski genel başkanımız ve başbakanımızdır ama an itibariyle partimizin milletvekilidir. Partimizin, hükumetin politikalarını liderimiz ortaya koymuştur. Hiçbir AK Parti'li milletvekili bunun dışında seçenekler, modeller sunmaya hakkı yoktur. Bunu hiç kimse yapamaz. Eski unvanına dayanarak kimsenin yapması doğru değildir. Sayın Davutoğlu, kişisel fikirlerini söyleme hakkına sahiptir ama cumhurbaşkanının hükumet, parti adına ortaya koymuş olduğu politikaların dışında hiçbir AK Parti'li milletvekilinin başka birşey söylemeye hakkı yoktur. "

'BİR MELİH GİDER, BİN MELİH GELİR'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifa süreci ilgili soru üzerine ise Metiner, AKP'li belediye başkanlarının, parti aday gösterildikleri için seçilen belediye başkanları olduğunu söyledi.

Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerekli gördüğünde belediye başkanlarıyla ilgili her türlü tasarrufta bulunabileceğini iddia ederek, "Kendi aramızda otururuz, konuşuruz, istişare ederiz. Deriz ki 'bu saatten itibaren senin olmaman olmandan daha iyidir.' Belediye başkanı arkadaşım da der ki 'eğer ben partime, bu davaya zarar veriyorsam, bir Melih Gökçek değil, bin Melih Gökçek feda olsun.' Biz AK Parti'li yiğitler böyle düşünürüz. Biz makamlarımıza tutunan insanlar değiliz. Melih Gökçek, kendisi ve Ankara için en doğru kararı verecektir." dedi.

(DHA)