AKP’li vekil ‘Mahrem’ini anlatan kitabı yasaklattı
28.09.2017 16:13 GÜNCEL

İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen kararla ODA TV Yöneticileri Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan’ın birlikte kaleme aldıkları Mahrem kitabıyla ilgili internet linki ve haberlere dair yasaklama kararı alındı.

Kararda kitabın satış linklerine ve konuyla ilgili haberlere yasak kararı getirildiği ifade edildi.Kararın detayları da kamuoyuyla paylaşıldı. AKP Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç toplamda 15 ayrı yasaklama talep etmiş. Bu talep doğrultusunda “Mahrem / Gizli Belgelerde Türkiye’nin Sırları" adlı kitaba dair yapılan tüm haberler, sosyal medya paylaşımları ve satış linklerine yasak getirildi. Kararla birlikte kitabın satışı fiilen yasaklandı.

akp-li-vekil-mahrem-ini-anlatan-kitabi-yasaklatti-357987-1.

Söz konusu kitapta AKP dönemindeki yolsuzluk haberleri ve Amerikan gizli belgelerinde hem FETÖ’nün hem de AKP’nin nasıl yer aldığı bilgilerine geniş biçimde yer veriliyor.

Rahatsızlığın kaynağı

Kitabın çarpıcı bölümlerinden bir tanesinde ise AKP’li Güvenç ve FETÖ arasındaki olduğu iddia edilen ilişkiye dair çarpıcı bilgi yer alıyor.Kitapta; Fethullah Gülen’in kardeşi S. Gülen’in ve yeğeninin de şüpheli olduğu soruşturma dosyasının üstünün AKP-Cemaat ortaklığıyla örtüldüğü anlatılıyordu. Kitaptaki iddiaya göre; dönemin Erzurum Valisi, bugünün AKP Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç mağdur S.Ö.’nün kaldığı yurdu basmış ve “Hoca’ya (Fethullah Gülen’e) komplo mu kuruyorsunuz” diye çıkışmıştı. Kitabın yayınevi olan Kırmızı Kedi yayınevi de söz konusu engellemelere ilişkin bir açıklama yayımlayarak yasal yollardan mücadelelerini sürdüreceklerini dile getirdi

Söz konusu kitaba dair gazetemizde kitabın yazarlarıyla yapılan söyleşide kapsamlı bilgiler yer almıştı.

'Türkiye’de ortaya çıkanlarla İsveç’te beş hükümet yıkılırdı' 'Türkiye’de ortaya çıkanlarla İsveç’te beş hükümet yıkılırdı'