AKP'nin Meclis Başkanı adayı İsmail Kahraman kimdir?
13.11.2017 13:17 SİYASET

ANIL KARACA | [email protected] | @anilkaraca17

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı, tekrar İsmail Kahraman seçildi. AKP'li İsmail Kahraman ilk olarak 22 Kasım 2015 tarihinde Meclis Başkanı seçilmişti.

Kahraman, siyasi hayatı boyunca 'skandal' olarak nitelendirilen ve kamuoyunda büyük tartışmalara yol açan birçok açıklamada bulundu.

Meclis Başkanı, Akşener'in MHP ile yollarının ayrılmasının ardından “Meral Kılıçdaroğlu” çıkışıyla büyük tepki toplamış, Akşener Kahraman'a yönelik açık bir mektup kaleme alarak, "Bir kadının soyadının ancak evlilik vasıtası ile değişeceği açık bir gerçek olmasına rağmen, bu kadar alçak ve şerefsiz bir yakıştırmayı yapmış, TBMM Başkanı olmuş ve hayatın yetmiş yedi yılını geride bırakmış bir Belam yapabilirdi." demişti.

AKP'nin Meclis Başkan adayı İsmail Kahraman oldu AKP'nin Meclis Başkan adayı İsmail Kahraman oldu

İsmail Kahraman ayrıca, 16 Şubat 1968'de ABD'nin 6'ncı Filo'suna karşı protesto gösterisi düzenleyen öğrencilere saldırılan ve 2 gencin bıçaklanarak öldürüldüğü “Kanlı Pazar” olayı sırasında saldırıyı düzenleyen Milli Türk Talebe Birliği’nin başkanıydı.

Laikliğin anayasadan çıkarılmasını savunan, Che'ye 'eşkıya' diyerek resminin olduğu tişörtlerin giyilmemesi gerektiğini söyleyen, Meral Akşener'e MHP'den ayılmasının ardından 'Meral Kılıçdaroğlu' nitelemesi yapan Kahraman'ın demeçlerini infografik ile derledik:

akp-nin-meclis-baskani-adayi-yine-adi-skandallarla-anilan-kahraman-383155-1.