AKP yine beğenmedi
12.08.2018 08:48 SİYASET
Kılıçdaroğlu’nun ekonomi paketine ve ‘hükümete yardım’ yardım dair sözlerine rağmen AKP, “Kılıçdaroğlu Türkiye karşıtlarının safında yer almıştır” dedi

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı 13 maddelik ekonomik önlem paketine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu’nun hükümet aleyhine sert ifadeler kullanmamasına rağmen Ünal, “Kılıçdaroğlu, aldığı pozisyon ile Türkiye karşıtlarının safında yer almıştır” dedi.

AKP Sözcüsü Ünal, sosyal medya hesabı Twitter’dan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ekonomiye ilişkin açıklamalarını değerlendirdi. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’ye yönelik kur manipülasyonu destekli uluslararası bir operasyon düzenlenirken “operasyonun sözcülüğünü” üstlenmesine şaşırmadıklarını belirten Ünal, “Hükümete yönelik ‘yaptırım paketi’ adı altında yalan, yanlış, iftira dolu tüm argümanlarını bu pakete doldurması, tam anlamıyla bir siyasi karaborsacılıktır” ifadelerini kullandı.

‘Meşruiyeti tartışmalı’
Bugün yaşananlara ve açıklamalara bakıldığında, dolar kuru ile ilgili dalgalanmanın manipülatif olduğu ve ekonomik gerçeklerle bağdaşmadığı apaçık ortada olduğunu dile getiren AKP Sözcüsü Ünal, “Kılıçdaroğlu, aldığı pozisyon ile Türkiye karşıtlarının safında yer almıştır. Kılıçdaroğlu bilmelidir ki, Türkiye bugüne kadar kendisinin de sözcülük görevini üstlendiği onlarca hamleyi, Cumhurbaşkanımızın dik duruşu, milletimizin kenetlenmesi ile aşmıştır. Bu sebeple Recep Tayyip Erdoğan Lider, Kılıçdaroğlu ise meşruiyeti tartışmalı bir genel başkandır” açıklamasında bulundu.