Anasayfa SİYASET AKP'li Ünal: CHP milli güvenlik sorununa dönüştü

AKP’li Ünal: CHP milli güvenlik sorununa dönüştü

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “CHP 15 Temmuz olmamış gibi, İskandinav ülkeleri gibiymişiz gibi konuşuyor. CHP son iki yılda aldığı pozisyonla milli güvenlik sorunu haline dönüştü” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, partisinin Muratpaşa Belediye Başkan adayı Gökçen Özdoğan Enç’in seçim çalışmalarına destek vermek için Antalya’ya geldi.

Bir restoranda gazetecilerle bir araya gelen Mahir Ünal, “8 Mart kutlanması değil hatırlanması gereken, kadınlarımızın eşit, özgür bireyler olarak toplumda var oluşlarının hatırlanması gereken bir gün” dedi.

Partilerin sorun çözme kapasitesine bakmak gerektiğini belirten Mahir Ünal, CHP’nin sorun çözme kapasitesi olmadığını savundu.

Ünal, “Kendi iç sorunlarını yönetemeyen Türkiye’nin sorunlarını çözebilir mi? Türkiye’de halen çöpü konuştuğumuz CHP’li belediyeler var. Şişli’de 19 aydan beri maaşlarını alamayan ve çöpleri toplanmayan bir yer varsa, çok ciddi bir sorun ve bu sorunu çözemeyen bir siyasi irade var demektir. Biz de kamuoyu araştırmaları rakamları görmek için değil, toplumsal ihtiyacı ve seçmen algısını ölçmeye yönelik. Bugün AK Parti ile ilgili icraat kapasitesini sorduğumuzda hiçbir vatandaş AK Parti’nin yapabilirliğiyle ilgili endişe yaşamıyor. CHP’li seçmene soruyoruz, kendi partisinin ülkeyi yönetemeyeceğini düşünüyor. CHP seçmeni, partisinin kendi iç çekişmelerinden rahatsız” dedi.

CHP’Yİ ELEŞTİRDİ

Türkiye’nin birçok yerinde CHP’nin listelerinde HDP’liler olduğunu ileri süren Ünal, “CHP listelerinde Kandil’de konuşma yapan aday da gördük. Beka meselesi dediğimiz şey bütün dünyada milli meseleler söz konusu olduğunda o ülkenin siyaseti tek yürektir, bizde hariç. Muhalefet iktidara alternatiftir, düşman değildir. 15 Temmuz’dan sonra CHP öyle bir dil kullandı ki çok ağır ifadeler var. CHP, FETÖ yargılamaları Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) götürüldüğünde önce hukuki bir altlık yaptı. CHP Türkiye’nin terörle mücadelesinde de Türkiye’nin yanında durmadı, yalnız bıraktı. AB ve ABD’ye Türkiye’yi şikayet etti. Suriye’de PYD’yi normal siyasi bir parti olarak gördü. CHP ‘ne bekası’ diyor. 15 Temmuz olmamış gibi, İskandinav ülkeleri gibiymişiz gibi konuşuyor. CHP son iki yılda aldığı pozisyonla milli güvenlik sorunu haline dönüştü” dedi.

ANKETLERİ NASIL OKUYOR?

Bir gazetecinin anketlere bakış açısı sorusu üzerine Mahir Ünal, dijital dönüşümün iyi okunması gerektiğini söyledi. İnternet coğrafyasının algıları, ilişkileri, iletişim biçimini temelden değiştirdiğini dile getiren Ünal, dijital dönüşümün ilk etkisinin 2011 yılında Arap baharında ortaya çıktığını söyledi. ABD’nin müdahale ettiği ülkelerde sosyal medyanın o ülkeyi nasıl şekillendirdiğini gördüklerini kaydeden Ünal, “Türkiye’de 55 milyon sosyal medya kullanıcısı var. Anlık verilere ulaşıyor. Seçmen davranışına etki eden davranışlar, haftalık günlük değişiyor. Anket firması sahadan veriyi çektiği anda çekilen anın kanaatini gösteriyor. Biz dijital platformları anlık takip ediyoruz. İyi bir kampanya yürütüyoruz. Antalya’da şu anda iyi durumdayız, ama belirttiğim nedenlerden dolayı rakam vermek mümkün değil” diye konuştu.

KaynakDHA

SON HABERLER

Bakanlar/katliamlar/Çanakkale ve Anadolu

2017 değişikliği ile “siyasal sorumluluk” kavramı Anayasa’dan çıkarıldı: bakanlar kurulu ve hükümet...

İnsanlığın karşılaştığı en büyük tehdit: İklim değişikliği

Dünyanın dört bir yanında gençler, çocuklar iklim değişikliğine karşı sokaklara dökülerek, gezegenimizi...

CHP’li Yücel Özen hayatını kaybetti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir eski İl Yöneticisi ve Tire Belediye Meclis...

Uber davası ertelendi

Uber'e erişimin engellenmesi ve firmanın Türkiye'den men edilmesi talebiyle açılan dava, bilirkişi...

Yeni Zelanda saldırısında ölenlerin sayısı 51’e yükseldi

Christchurch kentinde 15 Mart'ta iki camiye düzenlenen saldırının ardından kendisinden haber alınamayan...

Akşener: Ekrem kardeşim niye kızdırdın bu kadar Tayyip Bey’i?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bir yerel seçime gidiyoruz ama sanırsınız...

MGK’den yerel seçim mesajı

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı sona erdi. 4,5 saat süren toplantı sonrası...

Alper Taş’a sosyal medyadan büyük destek

Sosyal medya kullanıcıları CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş'ın başlattığı #BenimİçinBeyoğlu...

10 maddede AKP ile birlikte kaybedilen Beyoğlu

Beyoğlu’nun AKP'li yıllarda yapılan değişim ve dönüşüm ile birlikte tarihi yapısı yok...

FED faiz kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası FED kritik faiz kararını duyurdu. FED faizi değiştirmeyerek yüzde...