Ali Ağaoğlu'ndan çirkin ifade: Çantalar değil kullananlar benim malım
28.03.2017 00:32 MEDYA

BBC, Türkiye'yle ilgili belgesel türünde iki bölümlük bir dizi yayınladı. Belgeselde, iş adamı Ali Ağaoğlu ile gerçekleştirilen röportaja da yer verildi. Ağaoğlu'nun sarf ettiği çirkin ifadeler ise sosyal medyada gündem oldu.

BBC muhabirinin yatak odasında gördüğü çanta ve ayakkabı için: "Bunlar sizin değildir herhalde?" sorusuna Ağaoğlu, "Hayır benim değil ama onları kullananlar benim malım" şeklinde cevap verdi.

"Ben olmasam İngiltere ekonomisi batar" iddiasında bulunan Ağaoğlu, "Dünyada en çok Rolls Royce'u olanlardan biriyim. Yanılmıyorsam 12 tane Rolls Royce'um, 10 tane de Bentley'im var" diyor.

BBC ekibine yaşadığı yalıyı geziren Ağaoğlu, "Burada kimse yaşamıyor benden başka. Kiracılar vardı. 3 milyon dolar verip benim keyfime ortak olacaklardı, hepsini gönderdim" diye konuşuyor. "Zaten Boğaz'da 9-10 tane yalım var" diyen Ağaoğlu, "Bir kere Kuveyt Kraliçesi'ni burada misafir ettim. O talip oldu. 'S... git' dedim. Gitsin o boklu Thames Nehri'nin kenarında yer alsın" ifadesini kullanıyor.

İşte o olay yaratan kısım: