Ali Koç, hazırlık maçının yayın hakkını Altınordu'ya devretti
24.07.2018 19:54 SPOR

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yapacakları hazırlık maçının yayın haklarını Altınordu'ya devretti. Altınordu Kulübü Başkan Vekili Barış Orhunbilge, "Hasılat ve yayın geliri konusunda inisiyatifi bize bırakan Fenerbahçe’ye teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

İzmir ekibinden Berke Özer ile Barış Alıcı’yı transfer eden Fenerbahçe Yönetimi, Altınordu’ya jest yapma kararı aldı. Fenerbahçe’nin hazırlık maçlarının yayıncı kuruluşunun bulunmasına rağmen Altınordu Kulübü’nün kasasına bilet satışının haricinde de para girmesini isteyen Başkan Ali Koç, yayın haklarının da devredilmesi kararını aldı.

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, Altınordu Kulübü Başkan Vekili Barış Orhunbilge, cuma günü saat 21.00’de İzmir’de oynayacakları hazırlık maçı öncesinde kendilerine jest yapan Ali Koç ve yönetim kuruluna teşekkür etti.

Koç’un Altınordu’ya yakın davrandığını söyleyen Orhunbilge, “Özellikle Barış Alıcı ve Berke Özer’in transferlerinden sonra Fenerbahçe ile yakın dostluğumuz daha da pekişti. Hazırlık maçının hasılatını ve yayın geliri konusunda inisiyatifi bize bırakan Fenerbahçe’ye jestinden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Karşılaşmanın TRT 1’den yayınlanacağını açıklayan Orhunbilge, “Karşılaşmadan elde edilecek parayı yeni yıldızlar yetiştirmek için tesislerimize harcayacağız” dedi.