Alper Taş: Soros'un çocukları onlar, Gezi Türkiye'nin en milli ve yerli hareketidir
22.04.2017 17:27 GÜNCEL

ÖDP'li Alper Taş, Hayrettin Karaman'ın 'evet demek farzdır' açıklamasına, "Ben de İmam Hatip okudum, farz olan bu zulme, bu adaletsizliğe, bu hukuksuzluğa, bu vicdansızlığa karşı mücadele etmektir" dedi. Taş ayrıca Soros'un yeni gezi olayları planladığı yorumlarına, "Soros'un çocukları onlar, Gezi Türkiye'nin en milli ve yerli hareketidir" diye yanıt verdi.

Bir televizyon programında referandum sonuçlarını değerlendiren Taş, oyların çalındığını söyleyerek sokağa çıkanlar için 'Soros ikinci gezi olaylarını planlıyor' diyenlere seslendi. Alper Taş, gezinin Türkiye'nin en milli hareketi olduğunu söyledi ve 'Soros'un çocukları onlar' diye konuştu.

"Sorus'un çocukları onlar, Gezi bu ülkenin en milli hareketiydi"

"Çok net konuşuyorum. Soros'un çocukları onlardır. Bu memlekette hiçkimse bu memleketin devrimcilerine Sorosçu diyemez. Gezi hareketi bu memleketin en temiz, en milli ve en yerli hareketidir. Halkın kendiliğinden gelen öfkesiydi. Onu tahrik eden, onu provoke eden biri varsa dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Kışkırtma varsa onlar yaptılar. Bu memleketin devrimcileri kadar onlar milli ve yerli olamadılar hiçbir zaman. Soroslarla görüşmeleri var, fotoğrafları var. Bir tane devrimcinin Sorosla görüşmesini ortaya koysunlar. Sorosla biz görüşmüyoruz. Bunlar, Sorosçuların, ABD'nin, Avrupa'nın desteği ile iktidar oldular. Şimdi sokakta çalınmış oylarını düşünen yurttaşların 'hayır'a sahiplenmesini Sorosçulukla, Avrupacılıkla, ajanlıkla izah edemezler, bize bu suçlamayı yapamazlar. Herkes haddini bilecek, geçmişe bakacak, arşive bakacak. Bu siyasal İslam zihniyetinin bu memleketin solcularını, devrimcilerini yabancılarla işbirliği yapan hale sokmasına asla izin vermeyiz. Bizim tarihimiz antiemperyalist bir tarihtir. Bunlar emperyalizme taparken, kanlı pazarlarda bizim karşımızda emperyalizmin yanında yer alırken Deniz Gezmişler antiemperyalist, anti siyonist mücadelenin öncüleriydi."

Hayrettin Karaman'ın 'evet demek farzdır' açıklamasını değerlendiren Alper Taş, hukuksuzluğa karşı çıkmanın farz olduğunu söyledi.

"Zulme, adaletsizliğe, hukuksuzluğa karşı çıkmak farzdır"

"Yeni bir din yarattılar. AKP dini. Dini de kendilerine göre uydurdular. Dinin bütün hükümleri AKP lehine yorumlanıyor. Hayrettin Karaman'da bu yorumculardan biri. Ben İmam Hatip'te okudum. Bu zulme, bu adaletsizliğe, bu hukuksuzluğa bu vicdansızlığa karşı mücadele etmek farzdır. Ben bunları okudum."