Anasayfa GÜNCEL Alper Taş’tan tekstil işçisi kadınlara ziyaret

Alper Taş’tan tekstil işçisi kadınlara ziyaret

CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş, Piyalepaşa Mahallesi’nde tekstil atölyelerinde çalışan kadınları ziyaret edip kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

BELEDİYENİN KADIN ÇALIŞANLARINA 8 MART TATİL OLACAK

Kadınların evde, işyerlerinde, eğitimde, toplumsal ve siyasal yaşamda eşitsiz konumda olduğunu vurgulayan Alper Taş şu ifadeleri kullandı: “Her türlü ayrımcılık ve eşitsizliğe karşı yerel yönetimler ölçeğinde önlemler alacak ve eşitlik politikalarının gerçekleşmesine dönük bir belediyecilik anlayışını hayata geçireceğiz. Seçimi kazanmamız halinde Beyoğlu Belediyesi çalışanı kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde izinli olacak ve belediye olarak 8 Mart’ın örgütlenme sürecinde aktif rol alacağız. 31 Mart’tan sonra Beyoğlu aynı zamanda bir kadın kenti olacak.”

HALK UCUZ VE SAĞLIKLI GIDAYLA BULUŞACAK

Alper Taş Piyalepaşa Mahallesi’ndeki tekstil atölyelerini ziyaretinin ardından Kasımpaşa semt pazarına gitti. Pazar esnafıyla sohbet eden Alper Taş, vatandaşlarla da konuşma fırsatı buldu. Vatandaşlar yüksek fiyatlardan yakınırken Alper Taş ise Türkiye’de tarımın iktidarın yanlış politikaları nedeniyle bitme noktasına geldiğini, Beyoğlu’nda halkın ucuz ve sağlıklı gıdaya ulaşabilmesi için belediyenin her türlü imkânlarını seferber edeceklerini söyledi.

Kasımpaşa semt pazarının ardından Alper Taş’ın yeni adresi Kaptanpaşa Mahallesi oldu. Sivas Çatalkaya Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Lokali’nde dernek üyelerinin büyük ilgisi ve yoğun katılımı altında konuşma yapan Alper Taş, ardından Kaptanpaşa Mahallesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

“TAPULAR HAKKINIZ, KOŞULSUZ ŞARTSIZ VERECEĞİZ”

Akşam saatlerinde Piyalepaşa Mahallesi’nde bulunan Erzincan Refahiye Derneği’nin daveti üzerine dernek üyeleriyle bir araya gelen Alper Taş, kentsel dönüşüm ve yoksullaşmanın bölgenin en ciddi iki sorunu olduğuna dikkat çekti. Alper Taş, “Bizlere her seçim dönemi öncesinde vaatlerde bulundular ama tapuları bir türlü vermediler. Emekçileri buralarda işgalci olarak görmeye devam ediyorlar. Göreve geldiğimizde hak sahiplerine tapularını koşulsuz şartsız vereceğiz. Kentsel dönüşümü ise tamamlamamız gerekiyor. Evlerimiz eski ve yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya. Ama bu dönüşüm birilerini zengin etme projesi olmayacak. Kentsel dönüşüm yerinde olacak. Bizler, Beyoğlu’nu 24 yıldır yöneten zihniyetin aksine Beyoğlu’nda emekçilerin kentin dışına sürülmesine asla izin vermeyeceğiz. İmar planlarını halkla birlikte oluşturacağız, halkın istemediği hiçbir projeye onay vermeyeceğiz ” dedi.

“BELEDİYEDEKİ ŞATAFATA SON VERİP KAYNAKLARI HALKA AKTARACAĞIZ”

İktidarın yanlış ekonomi uygulamalarının halkı daha da yoksullaşmaya sürüklediğine dikkat çeken Alper Taş, Beyoğlu’nda dayanışma ekonomisini hayata geçireceklerini ve işsizlikle yoksulluğu azaltacaklarını belirtti. İşsizlere iş bulma ağı oluşturacaklarını ve dar gelirli ailelere yapılan sosyal yardımları daha da artıracaklarını bir kez daha vurgulayan Alper Taş, “Diyecekler ki, ‘kaynak nerede?’ Kaynak çok. Öncelikle belediyedeki lüksü, şatafatı ve israfı bitireceğiz. Belediye başkanının neden bir sürü makam aracı olur? Otobüse de binerim, metroyu da kullanırım, taksiye de binerim. Belediyenin lükse ayırdığı kaynakları kısıp halka aktaracağız” diye konuştu.

- Reklam -

SON HABERLER

İstanbul’da yüzlerce ölü civciv bulundu

İstanbul Sultangazi'de çöp konteynerinin önüne bırakılmış yüzlerce ölü civciv bulundu. 

CHP’den Yıldırım’ın iddialarına yanıt: İstanbulluların aklıyla alay ediyor

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi'nde açıklamalarda bulunuyor.

Urfa’da 14 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan tutuklu 3 kişi tahliye edildi

Urfa'nın Ceylanpınar ilçesinde 14 yaşındaki çocuğa cinsel istismar suçundan yargılanan 6 erkekten...

Eyüp Dal işe alınmadığı için belediye önünde kendisini yakarak hayatını kaybetti

Antep'te uzun süreden beri işsiz olan ve başvurduğu iş yerlerinden olumsuz yanıt...

CHP’den Ziya Selçuk’a çağrı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, liselere yeni eğitim modeline ilişkin Milli...

ABD’nin Çin saldırganlığı sürüyor: Trump ‘ticaret savaşı’ndan oldukça mutlu

ABD'nin Çin'e ticaret ambargoları getirdiği, Güney Çin Denizi'ne savaş gemisi gönderdiği süreç...

Huawei: Kullanıcılara hizmet sağlamaya devam edeceğiz

Huawei, Google'nin erişim kısıtlama kararı sonrası açıklama yaparak kullanıcılarına güvenlik güncellemeleri ve...

Hastasının peçesini kaldırmasını isteyen doktora soruşturma

İngiltere’de muayene sırasında hastasının peçesini kaldırmasını isteyen doktor hakkında soruşturma açıldı.

HDP Grup Başkanvekili: Kürtlerin durumu iktidara göre değişiklik arz etmez

HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, "İstanbul seçimlerinde Kürtlerin ne yapacağı tartışılıyor. Kürtler,...

Geleneksel uçurtma şenliği, 26 Mayıs’ta Çaycuma’da

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesinde her yıl düzenlenen uçurtma şenliği pazar günü çocuklarla buluşacak....

Sonraki haber