Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Melih Gökçek özel albümü
26.10.2017 17:18 GÜNCEL

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı ve 13 yıldır yayınlanan haftalık bültenin son sayısında cumartesi günü görevi bırakacak olan Melih Gökçek'in özel albümünden fotoğraflar yer aldı.

Gökçek’e veda niteliği taşıyan albümde Albümde Gökçek'in çocukluğu, anne-babası, eşi ve çocuklarıyla çekilen fotoğraflarının yanı sıra siyasi yaşamına ilişkin fotoğraflar da yer aldı.

Albümde Gökçek'in Erbakan, Özal, Ecevit'le, Türkeş'le fotoğraflar yer aldı. Albümde Gökçek'in çocukluğuyla ilgili şu bilgiler yer aldı:

"Melih Gökçek, 20 Ekim 1948 tarihinde Ankara Keçiören'de doğdu. Babası avukat, annesi ev hanımıydı. Üç çocuklu bir ailenin en büyüğü olan Melih Gökçek, 5 yaşına kadar Başkent Ankara'da ikamet etti. Babasının işi dolayısıyla Gaziantep’e taşınan Gökçek, ilk, orta ve lise eğitimini Gaziantep'te tamamladı."

Bültende Gökçek'in 1967 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni kazanınca, tekrar Ankara’ya yerleştiği, Mülkiye’de bir süre okuduktan sonra, Gazi Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu’nu bitirdiği, Parlamento muhabirliği, gazete temsilciliği, Çalışma Bakanlığı'nda özel kalem müdür yardımcılığı görevlerinde bulunduğu bilgisi verildi.

Gökçek'in askerliğini Kıbrıs Güzelyurt'ta yedek subay olarak tamamladıktan sonra, ticaret hayatına atıldığı, fotoğrafçılık ve market işletmeciliği yaptığı, babasının Adalet Partisi Gaziantep İl Başkanı olması nedeniyle çocukluk yıllarından itibaren siyasetle iç içe büyüdüğü belirtildi.

Bültende "İlk adımını ANAP'tan 1984 yılında Keçiören Belediye Başkanı seçilerek attı. Buradaki 5 yıllık görevinin ardından, bir süre Sosyal Hizmetler ve ÇocukEsirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü de yapan Gökçek, 1991 yılında Refah Partisi'nden Ankara Milletvekili oldu" denildi.

Bültende Gökçek'in 23.5 yıllık belediye başkanlığı süreci de anlatıldı.

ankara-buyuksehir-belediyesi-nden-melih-gokcek-ozel-albumu-373232-1.ankara-buyuksehir-belediyesi-nden-melih-gokcek-ozel-albumu-373233-1.