Ankara'da Baro Başkanı'na saldıran hâkim hakkında soruşturma
25.05.2018 17:12 GÜNCEL
Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran, Ankara 12. İş Mahkemesi hakiminin, dün kendisi ve duruşmayı takip etmek isteyen avukatların üzerine yürümesine ilişkin, "Sevindirici bir gelişme var. Olayın hemen akabinde HSK, soruşturma için Birinci Daire'yi harekete geçirmiş ve gece soruşturma dosyası açılmıştır." dedi.

Ankara Barosu ve çeşitli illerden gelen baro başkanları, Ankara 12. İş Mahkemesi Hakimi Abdülvahap Dabakoğlu'nun dün duruşmayı takip etmek isteyen avukatlar ile Canduran'ı salondan attığı ve üzerilerine yürümesiyle ilgili HSK önünde basın açıklaması yaptı.

Hakim, Baro Başkanına saldırdı Hakim, Baro Başkanına saldırdı


Canduran, beraberindeki heyetle HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Sevindirici bir gelişme var. Olayın hemen akabinde HSK, soruşturma için Birinci Daire'yi harekete geçirmiş ve gece bakanın da imzasıyla soruşturma dosyası açılmıştır. Biraz önce bu bilgiyi HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz bize teyit etti." diye konuştu.

Ankara 12. İş Mahkemesinde dün yaşadıklarını anlatan Canduran, olayın muhatabının sadece duruşmaya alınmayan avukatlar değil, Türkiye'de görevli yüz binin üzerindeki avukat olduğunu söyledi.

Canduran, HSK, hakim hakkında gerekli işlemi yapana kadar konunun takipçisi olacaklarını ifade etti.

Çeşitli illerden gelen baro başkanları da Ankara Barosuna destek verdiklerini belirtti.