Ankara'daki Nevzat Tandoğan Caddesi'nin adı Zeytin Dalı olarak değiştirildi
14.02.2018 18:22 GÜNCEL

Ankara'da, ABD Büyükelçiliğinin bulunduğu Nevzat Tandoğan Caddesin'in adı Zeytin Dalı Caddesi olarak resmen değişti. Gülen ismi taşıyan 7 cadde ve sokağın ismi de değişti.

Karar Ankara Büyükşehir Meclisi tarafından kabul edildi.

BAŞKAN TUNA SOSYAL MEDYADAN DUYURMUŞTU

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından, ABD Büyükelçiliğinin bulunduğu caddenin isminin değiştirilmesine ilişkin teklifi imzalarken çekilen fotoğrafını paylaşmıştı.

Tuna paylaşımında, "ABD Büyükelçiliği önünde bulunan Nevzat Tandoğan Caddesi'nin adını 'Zeytin Dalı' olarak değiştirmek için gerekli teklifi imzaladık. Bu akşam Ankara Büyükşehir Meclisimize başkanlık önergesini sunacağız. Hayırlı olsun, aziz şehitlerimizin ruhu şad olsun." ifadelerini kullanmıştı.

GÜLEN ADI TAŞIYAN CADDE VE SOKAKLAR DA DEĞİŞTİ

Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle alınan bir kararla Fethullah Gülen’in ismini çağrıştırdığı gerekçesiyle Başkent’te ‘Gülen’ isimli 7 cadde ve sokağa ‘Vatan, diriliş, bayrak, kayı ve hilal gibi farklı isimler verildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, daha önce de Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Ankara Büyükelçiliği’nin bulunduğu 613. sokağın ismini “Fahreddin Paşa Sokağı” olarak değiştirmişti.