Antalya'da bir öğretmen 20 öğrenciye cinsel istismardan tutuklandı
07.11.2018 14:23 GÜNCEL
Antalya'da 20 çocuğa cinsel istismarda bulunan öğretmen tutuklandı. Çocuklara, 'Bu yaptığım görev, her öğretmen bunu yapar' dediği belirtildi

Antalya'da yaşları 9-10 arasında olan 20 öğrenciye cinsel istismarda bulunan sınıf öğretmeni şikayet üzerine tutuklandı.

Hürriyet gazetesinden Salim Uzun'un haberine göre, polis, veli ve öğretmenlerin olayla ilgili aktardıkları şöyle: “ Öğretmen olayın ortaya çıkmaması için çocukları korkutmuş. ‘Evlerinizde bana ait kameralar var. Televizyonunuzdaki kırmızı ışıktan sizi izliyorum. Yaşadıklarımızı anne-babanıza anlatırsanız sizi görürüm’ diyormuş. Çocuklara, yaptığı şeylerin normal olduğunu inandırmak için, ‘Bu yaptığım görev, her öğretmen bunu yapar’ diyormuş'' ifadeleri yer aldı.

Öğretmenin daha önce Van ve Ankara’da görev yaptığı sırada benzer suçlamalarla karşılaştığı ancak delil yetersizliği nedeniyle takipsizlik kararı verildiği iddia edildi. Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ise “Daha önce de bu konuda soruşturma geçirdiği konusu şu an için iddiadan ibaret. Soruşturma tamamlandığında detaylı açıklama yapılır.”