'Arapça Allah yazıyor' dediği karpuzu Erdoğan'a hediye etmek istiyor
28.08.2017 15:55 YAŞAM
Kayseri'deki tarlasında yeşeren karpuzun 'üzerinde Arapça Allah yazıyor' diyerek kendisini heyecanlandırdığını ifade eden çiftçi Ömer Dede, karpuzu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye etmek istediğini söyledi.

Kayseri'nin Hacılar ilçesi Sakar Çiftliği'nde tarlasına karpuz eken Ömer Dede, karpuzları kontrol etmek için tarlaya gitti. Burada karpuzları tek tek inceleyen Dede, bir karpuzun üzerine yer alan ve arapça Allah yazısını anımsatan şekilleri görünce şaşırdığını belirtti. Karpuzun üzerindeki şekle dikkatli bakıldığında Allah yazısının ortaya çıktığını ifade eden Dede, "Sabah tarlaya çıktığımda karpuzu görünce gözlerime inanamadım. Hem şaşırdım hem de heyecanlandım. Tarladaki bir karpuzun üzerindeki şekiller dikkatimi çekti. Yakından baktığımda adeta Arapça Allah yazısını anımsatan harfler vardı" dedi.

'Karpuza gözüm gibi bakıyorum' diyen Dede, "Elim koparmaya gitmedi. Eğer kabul eserse ben bu karpuzu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a hediye etmek istiyorum. Çünkü benim için çok özel ve anlamlı bir karpuz." diye konuştu.


(DHA)