Artrospektif Sergisi Ekim'de açılıyor
25.09.2018 12:03 KÜLTÜR SANAT

Kuruculuğunu Gül Yıldız ve Tevfik Adatepe'nin yaptığı Artrospektif Atölyesi, gördüklerini olabildiğince sadeleştirilmiş kompozisyonlar şeklinde izleyiciye sunuyor.

Artrospektif Fotoğraf Atölyesi üyelerinin yaklaşık 1 yıldır hazırlandıkları sergi, 1 Ekim, Pazartesi günü Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi'nde açılıyor.

artrospektif-sergisi-ekim-de-aciliyor-513712-1.

Özellikle İstanbul başta olmak üzere yurt içi ve dışı birçok şehirde birlikte çekimler yapan sanatçılar, atölye kapsamında sadece fotoğrafla ilgili teorik ve pratik bilgiler değil, diğer sanat disiplinleri ile ilgili de araştırmalar yapmışlar ve bunları sunumlar haline getirip diğer üyelerle bilgi paylaşımında bulunmuşlardır.

1 Ekim Pazartesi günü saat 18:00'de Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi'nde açılacak olan sergide toplam 21 fotoğrafçının 62 adet eseri bulunmakta.

GÜL YILDIZ HAKKINDA

Uşak doğumlu Gül Yıldız, Ankara Üniversite'sinden mühendis olarak mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümünden mezun olmuştur.

Ulusal ve uluslararası yarışmalarda ve sergilerde fotoğraflarını değerlendirmiş, çeşitli mecralardaki sergilerde ve fotoğraf festivallerinde görevler almış, seminerler vermiştir. İlk kişisel sergisini Başkonsolosluğun daveti ile Brüksel de açmıştır. 2015 yılında Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) tarafından AFİAP (Artiste Federation Internationale de L' Art Photographique) ünvanı ile onurlandırılmıştır. World Photo Organisation'ın düzenlediği Sony Awards ve ayrıca National Geographic in düzenliği yarışmalarda ülkesini temsilen Short List'e girmiştir.

artrospektif-sergisi-ekim-de-aciliyor-513713-1.

İstanbul'da Fujifilm' de fotoğraf atölyeleri ve workshoplar yapmakta, kurumlara ve kişilere özel fotoğraf eğitimleri vermektedir. Ayrıca kurduğu Artrospektif Fotoğraf Atölyesi bünyesinde de uzun soluklu fotoğraf projeler için danışmanlık yapmaktadır. 2017 yılında Fujifilm Global tarafından verilen X Photographers ünvanı alarak, Fujifilm resmi fotoğrafçısı olmuştur. Fujifilm’in dünya çapında X serisi makinaları ile çekilen fotoğrafların sergilendiği www.fujifilm-x.com/photographers internet sitesinde de çalışmaları yayınlanmaktadır.

Fotoğraf projeleri için yurt içi ve yurt dışına sıkça seyahat etmektedir. Ayrıca şirketler için mimari projelerin çekimlerini yapmaktadır.

Şimdilerde baskısı yapılacak olan ''Fotoğrafta Kompozisyon ve Sokak Fotoğrafçılığı' adlı kitap yazmıştır.

ARTROSPEKTİF SERGİSİ KATILIMCI LİSTESİ

1-Gül Yıldız (Proje Danışmanı)

2-Tevfik Adatepe (Proje Danışmanı)

3-Arif Oğur

4-Belgin Battal

5-Beyza Alemdar

6-Büşra Cebeci

7-Esra Erol

8-Fikret Cabar

9-Hakan Bıyıklıoğlu

10-Henri Kandiyoti

11-Merve Harputluoğlu

12-Murat Keşişyan

13-Müge Tiryaki

14-Namık Kemal Birşen

15-Oliver Duman

16-Onur Ayan

17-Ömer Çağlar

18-Selma Çelik

19-Sennur Kopuz

20-Tuğba Tolon

21-Zerrin Çelik