Ataşehir Belediyesi Klasik Müzik Festivali başladı

Ataşehir Belediyesi 3. Klasik Müzik Festivali, Ametist Klarnet Beşli ile başladı.

“Kültür ve Sanat Burada” sloganı ile yola çıkan Ataşehir Belediyesi’nin, ilçeye kazandırdığı özel festivallerden biri olan “Ataşehir Belediyesi Klasik Müzik Festivali”nin bu yıl üçüncüsü gerçekleştiriliyor.

Festivalin ilk konserini Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü T. Volkan Aslan, Ataşehir Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Oben Özkal, MSKM İdari İşler Koordinatörü Tamer Semerci ile müzikseverler izledi.

Konser öncesi kısa bir konuşma yapan Ataşehir Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Oben Özkal, “Sizlere birbirinden güzel konserlerle, birbirinden kıymetli gruplarla, yıldızlarla ve genç yeteneklerle dolu, enerjik bir festival programı hazırladık,” dedi.

Ataşehir Belediyesi 3. Klasik Müzik Festivali’nin açılış konuşmasını Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman gerçekleştirdi.

Sözlerine, “Değerli konuklarımız, sizleri Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi adına sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum,” diyerek başlayan Hışman; belediyeciliğin yol yapmak, park yapmak, asfalt dökmek gibi rutin hizmetleri yerine getirmenin yanında, bölgede yaşayan yurttaşlara kültürel bir takım hizmetleri de götürmek olduğunu söyledi.

Hışman sözlerine şöyle devam etti: “10 yıllık belediyecilik yaşamımızda Belediye Başkanımız, Ataşehirlilere “Ataşehir’i kültür ve sanat kenti yapacağız.” demişti. Geldiğimiz nokta itibariyle bu onuru, bu sevinci sizlerle birlikte yaşıyoruz. Kültür ve sanatın insanlar arasında birleştirici güç olduğuna inanıyoruz.”

Hışman bu yıl her yıldan farklı olarak üniversitelerin konservatuvarlarıyla işbirliği yaptıklarına dikkat çekerek, üniversite yönetimlerine ve sponsorlara da teşekkür etti.

Ametist Klarnet Beşlisi’nin eşsiz konser performansının ardından Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü T. Volkan Aslan ve Genel Sanat Yönetmeni Oben Özkal tarafından sanatçılara Ataşehir Belediyesi’nin hazırladığı “Çanakkale Destanı” adlı kitap armağan edildi.

Festival kapsamında 5 Ocak Cumartesi İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI, 9 Ocak Çarşamba NÜANS, 11 Ocak Cuma İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ KONSERVATUVARI ve 12 Ocak Cumartesi ATAŞEHİR BELEDİYESİ GENÇLİK ORKESTRASI müzikseverlerle bir araya gelecek.

BİZİ TAKİP EDİN

358,954BeğenilerBeğen
54,839TakipçiTakip Et
1,080,088TakipçiTakip Et
7,387AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL