Avrasya Tüneli’nde şüpheli araç alarmı: 1 ölü
14.01.2018 09:15 GÜNCEL

İstanbul'da gece saat 00.35 sıralarında Yenikapı'da Avrasya Tüneli polis kontrol noktasında kontrol esnasında 'Dur' ihtarına uymayan şüpheli araç polisi alarma geçirdi.

Aracı durdurmak için polis önce havaya uyarı ateşi açtı, araç durmayınca aracın tekerlerine ateş açtı.

İHA'nın haberine göre; Olay sırasında araçta bulunana 4 kişiden 2'si yaralandı. Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Araç sürücüsü olduğu öğrenilen V. T., ve araç içerisinde bulunan M.Ç., yaralandı. Yaralılar olay yerine çağrılan Ambulans ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Samatya Devlet hastanesine kaldırıldı.

V.T., hastaneden yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederken, araç içerisinde bulunan E.T ve O.B. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

7 AYRI SUÇTAN ARANIYOR
Araç sürücüsü olduğu iddia edilen V.T.’nin 53 ayrı suç kaydının bulunduğu ve 7 ayrı suçtan aranması olduğu öğrenildi.

Olay yerine gelen Ambulans ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan V.T ise yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

TÜNEL TRAFİĞE AÇILDI
Olay sonrası Avrasya Tüneli tedbir amaçlı araç trafiğine kapatılırken, olay yeri incelemelerinin çalışması sonrası Avrasya Tüneli saat 03:00 itibariyle yeniden trafiğe açıldı.