Avrupa yaz saatine geçmeyi tartışıyor

Avrupa Birliği’nin (AB) yürütme organı Avrupa Komisyonu’nun Avrupalıların yaz ve kış saatleri konusundaki görüşlerini öğrenmek için altı hafta önce başlattığı online anketi yanıtlama süresi perşembe gecesi sona erdi. Avrupa Komisyonu sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre, bir rekor kırılarak ankete yaklaşık 4 milyon 600 kişi katıldı. Anketin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, konuyla ilgili yaptığı açıklamada AB’de yaz ile kış saatine ilişkin yılda iki kez yapılan saat değişikliği uygulamasını kaldırmak istediğini söyledi.

Juncker, Alman İkinci Televizyon Kanalı ZDF’ye yaptığı açıklamada, yaz saati ile kış saati konusunda tartışmaların uzun zamandır devam ettiğine dikkati çekerek, bu konuda AB’de bir anket yapıldığını anımsattı.

Verilen cevaplarda sürekli yaz saati uygulamasına geçilmesinin istendiğini aktaran Juncker, “Böyle de olacak.” ifadesini kullandı.

Juncker, anket sonuçlarına saygı duyulması gerektiğinin altını çizerek, “İnsanlar bunu istiyor, biz de yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.


Önceki haberEditörden
Sonraki haberBalıkçının umut sezonu

BİZİ TAKİP EDİN

359,102BeğenilerBeğen
54,896TakipçiTakip Et
1,081,435TakipçiTakip Et
7,457AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL