-Reklam-
Anasayfa ARŞİV Aynı geminin içindeyiz

Aynı geminin içindeyiz

28 Eylül’de başlayacak olan Türkiye Ku-pası elemeleri ile basketbolda heyecan uzun bir aradan sonra başlayacak. Türkiye Basketbol Federasyonu Ligler Direktörlüğü ve Tadım Gıda işbirliği ile organize edilen Tadım Türkiye Kupaları erkekler eleme maçları 28 Eylül -2 Ekim, 2006 tarihleri arasında Konya, Manisa, Sakarya ve Samsun illerinde gerçekleşecek. Erkekler Tadım Türkiye Kupası eleme maçları, gruplarında ilk iki sırayı alan takımların katılımı ile, 20 – 22 Nisan 2007 tarihleri arasında yapılacak “Tadım Türkiye Kupası sekizli finali” ile sahibini bulacak. Uzun lafın kısası takımlar en yeni kadroları ile sezon öncesi ilk defa kozlarını kupa elemelerinde paylaşacaklar. Sezon öncesi yapılan bu maçlarda genelde çok sürpriz sonuçlar alınmakta ve değişik illerde yapılan maçlar halkın büyük ilgisi ile oynanmakta. Daha önce şehirlerinde bu düzeyde basketbol maçları izleyemeyen basketbolseverler maçlara büyük ilgi gösteriyor.


Federasyonun maçları Türkiye’nin liglerde takımları olmayan şehirlerde oynatması çok yerinde bir uygulama. Daha önce Gaziantep ve Şanlıurfa’da oynanan maçları yerinde izledim ve halkın ilgisinin ne kadar yoğun olduğuna şahit oldum.


Basketbol sevgisinin ülke çapında yayılması için böyle uygulamalar her zaman yapılmalı. Basketbolü İstanbul ve büyük şehirlerin dışından Türkiye’nin her yerine taşımayı başardığımız taktirde dünyada çok daha önemli bir basketbol ülkesi olacağımız kesin.


Bu sezon Ülker’in Fenerbahçe ile birleşmesi ile hareketlenen basketbol dünyasının kurulan kaliteli kadrolarla çok çekişmeli ve kaliteli maçlara sahne olacağına inanıyorum.


Sponsor desteği bütün takımlara gerekli


Özellikle Ülker’in sponsor desteğini arttırması ile 3 büyükler lige bu sezon damgasını vuracak nitelikte takımlar kurdular. Fenerbahçe Ülker şampiyonlukta Efes Pilsen ile yarışacak ve Avrupa’da ses getirecek bir takımla mücadele edecek. Fenerbahçe’nin başarılı olduğu bir basketbol ligi her zaman çok daha fazla ilgi çekecek ve medyanın yoğun ilgisi ile karşılaşacaktır. Yalnız benim vurgulamak istediğim önemli bir gerçek var.


Sponsorlar desteklerini sadece 3 büyükler ile sınırlı tuttukları taktirde uzun zamanda kendileri kaybederler. Destek görmeyen diğer takımlar varlıklarını sürdürmekte ve takımlarını iyi oyuncularla takviye etmekte büyük zorluklar çekecekler. Sonunda ligimiz “aşağıdakiler ve yukarıdakiler” diye aralarında güç olarak çok farklar olan takımlardan oluşacak. Bu da ligin kalitesiz geçmesine ve ilginin azalmasına neden olacaktır.


Sponsorlar için en iyi lig her takımın birbirini yenebildiği ve rekabetin en yüksek olduğu ligdir. Onun için şimdiden herkes bütün takımların sponsorlarca desteklenmesi için çalışmalara başlasın.


Sonuçta kazanan Türk basketbolü olacaktır. Bugün dünyada basketbolda başarılı oluyorsak bu kulüplerimizin ayakta kalması ve oyuncu yetiştirmesi sayesinde oluyor.


Güçlü basketbol kulüpleri güçlü milli takımların oluşmasında çok önemli etkendir. Hiç kimse bencil olmasın ve diğer kulüplerin de güçlenmesi için elinden geleni yapsın. Sonuçta hepimiz bu geminin içindeyiz.

- Reklam -

SON HABERLER

Kızgın demir dağladı!

Kızgın demiri uygun ortama bir süre bastırırsanız, dağlamakla kalmaz her yanı saracak...

Türkiye siyasetinin gelip dayandığı çıkmaz

Pazar gününden bu yana Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyla ilgili kınama, analiz vesaire...

Grillo’dan Zelenskiy’e komedyenler zamanı

Avrupa siyasi arenası yeni bir popülist dalganın etkisi altında. Yaşlı Kıta’daki tepkisel...

‘İnsanı insanla kırdılar’

Cumhur İttifakı’nın, yerel seçim öncesi ve sonrası verdikleri mesajları, bana Pir Sultan...

Çok vahim!

Bugün 23 Nisan.Bizim için en büyük bayram!..

Oradaydım

KONUK YAZAR: MURAT EMİR, CHP ANKARA MİLLETVEKİLİSaldırıların...

Gordon Banks: Efsane kaleciyi hatırlarken

Futbola merak salmaya başladığım siyah beyaz yıllarda belleklerimize kazınmış klişelerden biriydi; “İnsanın...

İşçinin ücretinden yargı kararı olmaksızın kesinti yapılmaz

SORU: Özel bir şirkette aktif satış görevlisi olarak çalışmaktayım. Geçen ay bir...

Özel hasta

Hastane ve kitap son yıllarda benim için pek parlak bir ikili olmadı....

AKP’nin YSK temsilcisi: Belgelerimiz tamamen sağlam

Özel, YSK'den ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün yapılan toplantıda İstanbul seçimiyle ilgili...

Sonraki haber