AyseDeniz, Türkiye'de dinleyicileriyle buluşacak
03.08.2018 13:50 KÜLTÜR SANAT

Müzik hayatını Londra'da sürdüren piyanist AyseDeniz, eylül sonunda Türkiye turnesine çıkıyor.

Eastman School of Music’te lisansını, Royal Academy of Music’te ise yüksek lisansını tamamlamış olan AyseDeniz, Mayıs 2016’da "Yılın Piyanisti" Donizetti Klasik Müzik Ödülü’nü kazanan AyşeDeniz, Eylül 2016’da Tanjazz Festivali'nde, Ocak 2017'de ise New York'un ünlü "Le Poisson Rouge" salonunda sahne aldı.

AyseDeniz, Türkiye konserleri kapsamında Ankara, İzmir ve İstanbul'da müzikseverlerle buluşacak.

Programda piyasaya sürülecek olan Beethoven Senses albümünün yanısıra orjinal besteleri, Linkin Park, Pink Floyd, Nirvana ve Coldplay de yer alacak.

'Turkiye Turnesi: Beethoven’dan Rock’a' adı verilen turne programı şöyle:

22 Eylül Erimtan Muzesi, Ankara

28 Eylül Hikmet Şimşek Sanat Merkezi, Izmir

06 Ekim Grand Pera Emek Sahnesi, Istanbul

aysedeniz-turkiye-de-dinleyicileriyle-bulusacak-495219-1.


Biyografi:

Eastman School of Music’te lisansını, Royal Academy of Music’te ise yüksek lisansını tamamlamış olan AyseDeniz, ilk konçerto icrasını 9 yaşında Gordion Oda Orkestrası eşliğinde J.S Bach’ın 5. Klavye Konçertosu ile yaptı. O zamandan Moskova'da Kremlin Sarayi ve Christ The Saviour Katedrali; Verbier'de L’Eglise; Londra'da Duke’s Hall, Steinway Hall ve Kings Place; Kiev Açık Hava Tiyatrosu ve Lysenko Hall; Fort Worth PepsiCo Hall; Rochester Kilbourn Hall; Aspen Harris Hall; Santa Barbara Lehmann Hall ve Kuzey Kıbrıs Bellapais Antik Manastır’ı gibi birçok yerde konser verdi.

Classic FM, BBC News, CNN Türk, NTV, TRT, Voice of Russia, TV, International Piano Magazine, Andante, Opus, Prog Rock Magazini ve Vogue’da yer aldı.

Pink Floyd resmi sayfasında, AyşeDeniz’in aranjmanlarından “Günümüze kadar Pink Floyd şarkılarının binlerce yeni düzenlemeleri yapıldı. Ancak, grubun 3 parçasına getirilen yeni yaklaşım, klasik müzik dünyasının hayal gücünü uyandırdı. Londra Kraliyet Akademisi’nde yüksek lisansını bitiren genç Türk piyanist AyşeDeniz Gökçin, Floyd'un müziğini " Liszt" tarzında yeniden yorumladı.” diye bahsedildi. Bunun ardından binlerce prog-rock hayranının ilgisini çekti ve Pink Floyd Classical Concept albümü ortaya cifti. Eserleri California “Wavelength”; Sofya “Piano Extravaganza”, Arjantin Chacabuco “El Cine Espanol”; Portekiz Gouveia Art Rock; İtalya “Piano City Milan”, Ekvator; İstanbul ve Ankara Müzik Festivallerinde icra etti.

Avusturya’da Editta Braun Dance Company için bestelediği “Close Up” ile olan sahne performansı, Viyana, Salzburg, Linz ve Edinburgh’ta prömiyer yaptı, Avusturya ve İskoç medyası (The Standard dahil) tarafından çok iyi karşılandı.

Kurt Cobain’e ithaf ettiği “Nirvana Project” albümü ise Kasım 2015’de piyasaya çıkmış, Birleşik Krallıkta iTunes “En İyi Klasik Albümler “de ilk 10’a girdi.

Mayıs 2016’da "Yılın Piyanisti" Donizetti Klasik Müzik Ödülü’nü kazanan AyşeDeniz, Eylül 2016’da Tanjazz Festivali'nde, Ocak 2017'de ise New York'un ünlü "Le Poisson Rouge" salonunda sahne aldı.

İçinde kendi besteleri, klasik eserler ve türkülerin de olduğu "Piano Playlist Vol.1" albümü yeni çıkmıştır. Spotify, iTunes'da yer almaktadır.