BacktotheSound Music Festival Burgazada'da
12.07.2018 15:45 KÜLTÜR SANAT

BacktotheSound Music Festival 5 Ağustos'ta tüm gün boyunca toplam altı farklı ismin canlı performansına ev sahipliği yapacak.

Burgazada'da bulunan Cennet Bahçesi'nde gerçekleşecek festival bağımsız müzik ve geçmişten günümüze müzik merkezindeki dergi, plak, poster, t-shirt, kitap, kaset gibi üretim materyallerine de konseptinde yer verecek.

BacktotheSound Music Festival kapsamında sahne alacak isimler şöyle:

CİHAN BİLGİN VE GALAKSİLER: Kariyerine akustik gitar merkezinde yayımladığı tekliklerle solo olarak başlayan Cihan Bilgin artık bir grup formunda ilerleyecek. Dört kişilik Cihan Bilgin ve Galaksiler ekibi ilk konser deneyimi için 5 Ağustos'a hazırlanıyor.

NİHAL: 1990 doğumlu müzisyen Kasım 2017'de ilk single çalışması Love & Sex'i Personal Space Records aracılığıyla yayımladı. Depeche Mode, Amy Winehouse ve Nina Simone gibi sanatçılardan ilham alan Nihal sound yapısını modern blues, soul ve electronica türlerinin birleşimde konumlandırıyor. D

DERİN SARIYER: Mobilya tasarımı kulvarında kendine ait markanın sanat yönetmeni olan Derin Sariyer bu "bilinen" kariyerin hemen yanında adım adım müzikal çalışmalarını var etti. Sarıyer uzun yıllardır bağımsız alanda paylaştığı tekliklerin ardından başlı başına bir stüdyo albüm için artık gün sayıyor. İlk kapsamlı canlı performansına 2 Haziran akşamı Alternatif Sesler Sahnesi No.3 kapsamında KargART'ta çıkan Derin Sarıyer özgün sözleri ve güçlü sound formuyla 5 Ağustos'ta BacktotheSound Music Festival'a konuk olacak.

ANSIZIN Bİ' İNFİLAK: Kadrosunu Emre Yasak, Onur Gülanber, Barış Eskikaya, Anıl Ulusoy ve Kaan Yol beşlisinden oluşturan ekip 2015 yılında kuruldu. Üç yılı geride bırakan Ansızın Bi' İnfilak'ın sound yapısının temelinde '70'ler rock & roll ve blues rock etkileşimleri yer alıyor. Grubun debut albümü Atımı Hazırlayın bu yılın ilk çeyreğinde Garaj Müzik etiketiyle yayımlandı ve olumlu geri dönüşler aldı. Konserlerini sürdüren ve son olarak Bi' Şekil Yap adlı single servis eden Ansızın Bi' İnfilak tutkulu sahne akışıyla Burgazada'daki konuklarımızdan olacak.

BEGÜM TARAKO: Onun şarkılarında özgün sözler yine özgün emstrüman kanallarıyla buluşuyor. Şu ana dek diskografisinde iki stüdyo uzunçalar bulunan Tarako müzikal yönünde yaşamından ve kendi gözlerinden yansıyanları merkeze alıyor. İkinci ve son stüdyo albümü 7 adını taşıyor ve toplamda 7 şarkıdan oluşuyor. Müzisyenin 7 kapsamındaki şarkılara bu yılın ilk yarısında tekrar yoğunlaştığını ve İlke Hatipoğlu ile birlikte farklı dokunuşlar eklediğini belirtelim. 24 Kasım '17 akşamı BacktotheSound 3 Yaşında adlı etkinliğimizde tek gitarıyla sadece dört şarkı çalan Begüm Tarako bu kez 75 dakikalık performansla ses verecek.

THE AWAY DAYS: Can Özen ve Sezer Koç ikilisinin öncülüğünde yol alan majör indie rock grubu artık sadece ülke sınırlarında değil, Kıta Avrupası ve Birleşik Devletler'de de sahne alma başarısına ulaşmış bir ekip. Çok uzun süredir İstanbul alternatif müziğinin yeşerdiği mekanlarda kapalı gişe konserlere imza attılar. Ülkeye gelen ve uluslararası müzik cenahında bilinen isimlerin önlerinde çaldılar. İlk albüm Dreamed at Dawn üzerinden ise kariyer başlangıcından itibaren biriken beş yıllık tecrübeyi doğru seviyede yansıtmayı bildiler. The Away Days 5 Ağustos'ta en sevdiği şarkılar ve muhtemel yakın dönem indie rock marşlarıyla DJ-Set merkezinde sahnemize konuk olacak.