Bakan Albayrak, KOBİ Değer Kredisi’nin ayrıntılarını açıkladı

Berat Albayrak, KOBİ’lere yeni destek paketi "KOBİ Değer Kredisi"nin ayrıntılarını açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, KOBİ Değer Kredisi Tanıtım Toplantısı’nda konuşma yaptı.

KOBİ’lere yeni destek paketini açıklayan Albayrak, “KOBİ Değer Kredisi” olarak isimlendirilen paketin 13 banka tarafından geliştirildiğini söyledi. Paketin bütçeye bir etkisi olmayacağını aktaran Albayrak, Yıllık cirosu 25 milyon TL’nin altındaki firmaların faydalanabileceği KOBİ Değer Kredisi’nde, ilk 6 ay geri ödeme olmayacak. 20 ile 40 bin arasında KOBİ’nin faydalanacağı tahmin edilen kredi paketinin büyüklüğü ise 20 milyar lira olduğunu açıkladı.

Albayrak’ın konuşmasının satır başları şöyle;

“Son 3-4 ayda yaşadığımız süreç ve bunun çıktıları dengelenme sürecinin adım adım devam ettiğini gösteriyor. Enflasyon, kur, faiz ve CDS primlerinde sağladığımız iyileşme ile 2018 hedeflerimizi tutturduk, 2019 motivasyonumuzu üst seviyeye taşıdık.”

“Dengelenme süreci kendini hissettirecek. Reel ve özel sektör yaşayacak ki, bankacılık sektörü daha güçlü bir şekilde inşa edilebilisin.”

“Bugün önemli bir müjde için bir aradayız. Son günlerde çok güzel paketler açıkladık.”

“KOBİ’lere 13 bankanın katılımıyla KOBİ değer kredisi programı başlatıyoruz. 12 banka olarak duyurmuştuk. Az önce TBB Başkanımız 13. banka olarak Şekerbank’ın da katılmak istediğini açıkladı.”

“Toplamda 20 milyar liralık bu pakedimizin tüm KOBİ’lerimize hayırlı olmasını diliyorum. Yıllık cirosu 25 milyon TL’nin altındaki firmalar yararlanacak ve 20 bin ile 40 bin KOBİ’ye destek sağlanacak.”

“Azami 500 bin ve 1 milyon liralık pakatler uygulanacak ve  6 ay kredi geri ödemesi olmayacak KOBİ Değer Paketi 13 bankanın insiyatifi ile ortaya konmuş bir uygulamadır ve bütçemize bir etkisi yoktur.”

KaynakAA

BİZİ TAKİP EDİN

358,972BeğenilerBeğen
54,840TakipçiTakip Et
1,080,170TakipçiTakip Et
7,390AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL