Bakan’dan ekonomik krize karşı ilginç öneri: Krize karşı krizi fırsata çevirip israftan kaçınalım

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin son zamanlarda ekonomik saldırılara maruz kaldığını belirterek, bu durumu israftan kaçınmak ve üretime yönelmek için bir fırsat olarak gördüğünü söyledi.

Bir dizi ziyaret için Van’a gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilk olarak AKP Van İl Başkanlığı tarafından Van Devlet Tiyatrosu salonunda düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.


Buradaki konuşmasında Türkiye’ye yönelik saldırılar olduğunu söyleyen Bakan Koca, “Ülkemize karşı yapılan saldırıları hep birlikte görüyor ve yaşıyoruz. Bu durumu, hep birlikte kenetlenip daha güçlü hale gelmemiz için bir fırsat olarak görüyorum. İdrak etmekte olduğumuz Kurban Bayramı’nın bugünlerde daha çok ihtiyaç duyduğumuz milli birlik ruhunun pekişmesine vesile olmasını diliyorum. Bugünlerde maruz kaldığımız ekonomik saldırıları hep birlikte müşahede ediyoruz. Bu durumu bir fırsata çevirerek israftan kaçınıp, kendi üretimimiz yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Tıbbi cihaz iddiası
Bakan Koca, hükümetin hayata geçirdiği ‘Sağlıkta Dönüşüm’ reformunu daha ileri noktalara taşıyacaklarını da iddia ederek, şöyle konuştu:

“Tıbbi cihaz, ilaç ve aşı konusunda dışa bağımlılığımızı azaltacak projelerimizi hayata geçirmekte kararlıyız. Geçmiş dönemlerdeki AK Parti hükümetlerinin gerçekleştirdiği ‘Sağlıkta Dönüşüm’ reformunu daha iyi noktalara taşımak istiyoruz. Hekim ve hasta güvenliğini sağlamak öncelikli hedefimiz olacaktır. Türkiye genelinde 7 bölgede kurulacak olan fizik tedavi ve rehabilitasyon, yüksek güvenirlikli adli psikiyatri hastane komplekslerinden biri, toplam 450 yatak kapasiteli olarak Van ilimizde projelendirilmiştir. Üniversite, eğitim ve araştırma ile devlet hastaneleri arasında önümüzdeki dönemde daha fazla işbirliği gerçekleştirmek istiyoruz. Özellikle tıbbi hizmetler açısından mükemmeliyet merkezleri oluşturarak, Van ilimizi kaliteli hizmetin sunulduğu, bölgenin bir sağlık üssü yapmak istiyoruz.”


BİZİ TAKİP EDİN

359,028BeğenilerBeğen
54,864TakipçiTakip Et
1,080,465TakipçiTakip Et
7,417AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL